Harrachov - den třetí

lyžákDen, který kde kdo označní jako kritický je za námi. Hurááááááá :D

Dnes jsme opět trénovali jízdu na snowboardu a přidali k ní smýkaný oblouk. Tím pádem nám přibylo několik pádů. Ale je třeba trénovat, takže jsme celé dopoledne půl svahu zkoušeli oblouk a půl svahu libovolně zpátky dolů k vleku.

Sjezdaři se opět vydali na Čerťák. Dnešní sníh nebyl tak přemrzlý, lyžařů bylo dopoledne méně a tak jsme stihli asi sedm jízd.

Skupina běžkařů rozšířila své dovednosti klasického běhu o jednodobý střídavý běh. Pokračovali jsme v nácviku sjezdu a zastavení. Klasiku tak máme pokrytou a vzhledem ke sněhovým podmínkám se do nácviku bruslení nebudeme pouštět. Na čtvrtek plánujeme celodenní výjezd do nedalekého lyžařského areálu v polských Jakuszycích.

Odpoledne bylo odpočinkové. Běžkaři se vydali směrem Mumlavské vodopády, sjezdaři a snowboardisté se šli podívat, co vše lze v Harrachově najít. Využili samozřejmě i možnost návštěvy krámů, takže uvidíme, komu bude špatně ;).

Jako malý bonus jsme se dohodli, že zájemce vezmeme od sedmi do devíti na večerní lyžovačku na Zákoutí. Šlo nás osm snowboardistů a pět lyžařů. Svah byl téměř pouze náš a určitě to stálo za to. Všichni se dočista vyblbli a spí jako když je do vody hodí (doufám).

Ti, co nešli se v rámci večerního porogramu účastnili přednášky zaměřené na opakování základních informací z historie lyžování a dozvěděli se jakým způsobem se o lyže starat. Zážitkem, byť pouze pasivním byly video ukázky extrémního lyžování z rozdíných kontinentů.

3. 2. 2014 to 7. 2. 2014