Listopad - Výlet do Lomnice nad Popelkou - 2. výlet žáků 7. - 9. třídy

LomniceV sobotu 16.11.2013 se konal druhý výlet žáků druhého stupně, tentokrát do okolí Lomnice nad Popelkou. Nejdříve absolvovali dvouhodinovou cestu vlakem, v Lomnici je čekalo pěkné počasí a tak vyrazili na Tichánkovu rozhlednu ve vesničce Tábor. Navštívili zde nejen rozhlednu, ale i restauraci a dopřáli si dobrý oběd. Poté vystoupali na rozhlednu, ze které byl nádherný pohled do okolí. Krkonoše byly sice trochu v mlze, ale díky sluníčku bylo vidět daleko. Pak je čekala šestikilometrová procházka k další rozhledně, a tou byl skokanský můstek v Lomnici. Tedy vystoupat nahoru byl pro některé nadlidský úkol, a tak smekli před Simonou, která to šlape s lyžemi někdy i pětkrát za hodinu. Poté se vydali zkratkou mezi lesy na nádraží, a nezabloudili. A po krátkém posezení na malinovce a kofole v Lomnici, se vydali vlakem do Liberce.

16. 11. 2013