Lyžařský kurz 7.tříd - pondělí 11.2.

V pondělí 11.2. jsme zahájili lyžařský výcvik 7. tříd v Harrachově. Sraz byl v 8 hodin před školou, nikdo nezaspal, a poté následoval společný přesun autobusem do penzionu SunSki. Ubytovali jsme se a dali si úžasnou gulášovou polévku s houskou a v zápětí vyrazili na výcvik dle družstev. Sjezdaři - v plné polní odešli na vlek v Zákoutí, kde probíhalo základní rozřazení do družstev dle lyžařských dovedností dětí. Následovala základní sjezdová průprava a nácvik jízdy na vleku poma.  Devět zdatnějších sjezdařů čeká zítra lyžování na Čertově hoře a Rýžovišti. Běžkaři se nejprve seznámili se základy mazání lyží a poté vyrazili na běžkařský stadion pod skokanskými můstky. Zde absolvovali poučení o jízdě ve stopě a držení lyžařských holí. Pak následovala základní běžkařská průprava - obraty, vstávání, odrazy, běh střídavý s holemi a bez holí, pluh. První den lyžování proběhl bez úrazu, jen se budeme muset více zaměřit na nácvik slušného chování žáků na veřejnosti i v penzionu :-). Po večeři čeká všechny účastníky přednáška o mazání lyží a bezpečnosti na horách.

11. 2. 2013