Lyžařský výcvik 7.tříd - středa 13. 2. 2013

Třetí den, který bývá kritický, jsme přežili. Počasí se umoudřilo a tak žáci mohli pokračovat v zdokonalování lyžařských dovedností. Sněhové podmínky byly dnes vynikající.
Devět sjezdařů brázdilo sjezdovky na Čertově hoře. Trénovali jízdu i v neupraveném terénu. Téměř všichni zvládají krátký i dlouhý oblouk. Druhé družstvo procvičovalo základní oblouk, jízdu šikmo svahem, bruslení a jízdu v terénních nerovnostech. Svah sjedou i začátečníci.
Běžkaři dopoledne nacvičovali základy bruslení, procvičovali odraz při běhu střídavém a na závěr zvládli zelený závodní okruh. Ten se žákům tak líbil, že odpoledne na něj vyjeli znova.
Večer nás navštívil člen Horské služby s přednáškou o historii a práci HS, bezpečnosti chování na horách a první pomoci při úrazech na horách. Žáci si mohli prohlédnout základní výbavu člena HS a seznámit se s jeho prací.

13. 2. 2013