Lyžařský výcvik 7.tříd - úterý 12.2. 2013

Dnes nám lyžařský výcvik ztížilo husté vytrvalé sněžení a zhoršená viditelnost. Připadlo cca 15 cm nového sněhu. Přesto všechny tři skupiny absolvovaly kompletní dopolední i odpolední program na lyžích. Sjezdaři - 1.družstvo se vydalo na Čertovu horu a Rýžoviště. Zvládlo jízdu na červené a modré sjezdovce, upraveném i boulovatém terénu. Jízdu nahoru hravě zdolalo na čtyřsedačce. 2. družstvo pilně trénovalo  a zdokonalovalo základní oblouk na mírnější sjezdovce- Zákoutí. Běžkaři při dopoledním výcviku první hodinu lyžovali na lyžařském stadionu, kde procvičovali odraz hůlkami a běh soupaž. Poté se vydali na dobrodružnou jízdu po běžkařském  závodním kolečku. Tam je čekalo několik náročných výjezdů a adrenalinových sjezdů. Odpolední vycvik zámiřili rovnou na kolečko, kde zvládli objet červený okruh 7,5km. Večerní progam odstartovala přednáška o historii lyžování. Své nabyté znalosti si poté žáci ověřili prostřednictvím hry Riskuj.

12. 2. 2013