Opětovný velký úspěch našich roboťáků (FLL 2012)

FLL 2012Sobota  3. listopadu byla očekávaným dnem „D“. V Praze se konalo české finále mezinárodní soutěže First LEGO League a náš školní tým – „B.R.A.I.N. Team“ – byl připraven bojovat o vysněný postup do evropského kola.

Soutěž First LEGO League se skládá celkem ze 4 dílčích rovnocenných soutěží – Robotgame, Design robota, Prezentace výzkumného úkolu a Týmové spolupráce. Nejúspěšnějšími soutěžemi letos pro nás byly Týmová spolupráce a Design robota. „B.R.A.I.N Team“ bez problému úspěšně splnil týmový úkol a za své řešení si dokonce vysloužil potlesk od poroty. Obdobně se tým předvedl i při obhajobě konstrukce robota a při popisu programů, pomocí nichž je schopen robot plnit jednotlivé úkoly (mise). V obou těchto soutěžích náš tým nenašel přemožitele a získal tak senzačně dvě 1. místa.

Nejatraktivnější soutěží však je vždy bezpochyby Robotgame, ve které týmový robot plní předepsané bodované mise. Cesta našeho týmu skončila bohužel už v semifinále. Získané body z tohoto semifinálového kola však stačily na pěkné 3. místo v této dílčí soutěži.

Tradičně bývá silnou stránkou našeho týmu Prezentace výzkumného úkolu. Přes veškeré úsilí a velkou časově náročnou přípravu „B.R.A.I.N Team“  bohužel letos na medaili v této soutěži nedosáhl.

Dílčí úspěchy v jednotlivých soutěžích vynesly náš „B.R.A.I.N Team“ na celkové 2. místo. Stříbrná pozice je nádherný výsledek, bohužel však trochu s hořkou příchutí. Naši roboťáci byli přeci jen i částečně zklamaní zejména proto, že ani dvě vítězství, podpořená jedním bronzem, nestačila na postup do evropského kola.

„B.R.A.I.N Team“:
Terka Mariašová, Nikol Hillová, Bára Filipi, Honza Broschinski, Jára Cverčko, Filip Broschinski, Dennis Herman, Pavel Srp a Ali Borrelli.

Vyjádření  paní ředitelky:
Je to úžasný úspěch a krásné stabilní druhé umístění. Všem díky a gratulace.

Vyjádření  pana zástupce:
I tak je to fantazie, jste úžasní. Všem blahopřeji a hluboce před vámi smekám.

 

 

 

Datum akce: 
3. 11. 2012
Školní rok: 
2012/2013
Záložky: