Plnou parou vpřed

A je to tKroužek robotikyady! Soutěž First LEGO League 2012 byla odstartována, všechna zadání byla celosvětově zveřejněna  a týmy mají nyní zhruba 2 měsíce na přípravu před regionálním finále. Již čtvrtým rokem se této soutěže účastní i B.R.A.I.N. Team, který se pravidelně setkává v Kroužku robotiky na ZŠ v ul. 5. května a jehož činnost v letošním roce podpořil i Liberecký kraj. Příprava na soutěž nezahrnuje pouze konstruování a programování (Robot Game a Robot Design), ale soutěžní týmy zpracovávají i výzkumný úkol (Research presentation) podle předem stanovených kritérií a také musí prokázat schopnost týmové spolupráce (Teamwork). Soutěžní téma pro rok 2012 je „Senior Solutions“ a více než 200 000 dětí ve věku 9 – 16 let z více než 60 zemí světa bude zkoumat překážky v životě seniorů a poté navrhnou způsob, jak zvýšit jejich životní úroveň.

B.R.A.I.N. Team ze ZŠ 5. května se naplno ponořil do příprav na soutěž. Společně zkonstruoval hrací pole pro Robot Game a dále usilovně pracuje na konstrukci robota i potřebných nástavců, stejně jako na strategii pro plnění jednotlivých soutěžních misí. Ani výzkumný úkol není stranou, členové týmu přišli s obdivuhodnými nápady, které je nyní potřeba ještě realizovat.
Popřejme tedy týmu mnoho úspěchů v řešení soutěžních úkolů a těšme se, že naváže na předchozí úspěchy. Po předloňském 3. místě a loňském 2. místě v českém finále je nyní cílem týmu ze ZŠ 5. května vítězství a reprezentace Libereckého kraje v evropských kolech soutěže First LEGO League.

Datum akce: 
3. 9. 2012 to 3. 11. 2012
Školní rok: 
2012/2013
Záložky: