Po stopách krále Artuše

20130921_Anglie.jpgNaše zahraniční dobrodružství začalo v sobotu navečer, kdy jsme plni očekávání nastoupili do pohodlného autobusu a vyrazili vstříc novým zážitkům. Prvním z nich byl již samotný přejezd trajektem z Calais do sluncem zalitého Doveru. Pořádně vyfoukaní jsme pokračovali v cestě až do přístavního města Portsmouth. Navečer jsme si udělali malou procházku po okolí a občerstvili jsme se v jednom z fast foodů, abychom zkontrolovali, zda produkty oblíbeného řetězce jsou stejné jako u nás.
Druhý den jsme začali pěkně zostra návštěvou 170 m vysoké Spinnaker Tower. Ti nejodvážnější z nás zapózovali na prosklené podlaze, ostatní se pokochali krásným výhledem na město. S Portsmouth jsme se rozloučili a pokračovali do záhadami opředeného Stonehenge, kde nám opět přálo počasí, a proto jsme si atmosféru tohoto magického místa mohli patřičně vychutnat. Pak na naši skupinu již čekala nádherná katedrála v Salisbury a první seznámení s anglickými obchody a také s frázemi potřebnými při nakupování. Po náročném dni nás čekal ještě také zajímavý večer a přivítaní s hostitelskými rodinami v městečku St. Austell. 
V úterý jsme si užili přírodu i trochu kultury. Nejprve jsme se prošli po nádherných útesech v Land’s Endu, zhlédli část představení v neobvyklém Minack Theatru a následně na písečné pláži okusili, jak moc studená je voda v moři. Na plavání to sice nebylo, ale i prohánění na boso s vyhrnutými nohavicemi od kalhot nám k dobré náladě stačilo. Další zastávku jsme si udělali u hradu St. Michael’s Mount, ke kterému jsme se díky odlivu dostali suchou nohou. Den jsme pak zakončili v St. Ives a těšili se na večeři u našich hostitelů.
Následující den byl mimořádně náročný. Měli jsme možnost vidět pozůstatky hradu Tintagel, údajného rodiště krále Artuše, opět jsme si udělali delší vycházku po útesech, krátce se zastavili v městečku Boscastle a večer jsme strávili v lázeňském městě Bath, kde jsme měli domluvené ubytování v hostelu.
Poslední libry a zbytky sil jsme si ovšem šetřili až na poslední den – na Londýn. Museli jsme si přivstat, abychom toho v hlavním městě stihli co nejvíce. Hned zkraje dne nám Londýn doslova ležel u nohou, neboť jsme naši exkurzi začali na London Eye a mohli si z ptačí perspektivy prohlédnout, jaké památky na nás čekají. Poté jsme si je skutečně obešli. Nasadili jsme poměrně vysoké tempo, díky kterému jsme viděli Big Ben, Houses of Parliament, Westminster, nebojácné a trochu přidrzlé veverky v St. James Parku, sídlo anglické královny Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí a mnoho dalších známých a turisty oblíbených míst. Co jsme nestihli obejít pěšky, zahlédli jsme alespoň z lodi, která nás po Temži dovezla až téměř k našemu autobusu. Ten kousek, co nám ještě zbýval, jsme stylově dojeli červeným dvoupatrovým autobusem. Znaveni velkoměstem jsme přesedli do toho našeho českého, posilnili se a vydali se na zpáteční cestu.
Týden utekl jako voda a všechny účastníky zájezdu čeká návrat do školních lavic, kde nás však budou hřát vzpomínky z báječného týdne na britských ostrovech.

 

 

Datum akce: 
21. 9. 2013 to 27. 9. 2013
Školní rok: 
2013/2014
Záložky: