Poděkování školnímu LEGO týmu

Evropské semifinále FLL 2013Letos poprvé se podařilo našemu týmu postoupit z českého kola do evropského semifinále soutěže First LEGO League. A soutěžilo se o hodně.  V semifinále se utkalo nejlepších 19 týmů mladých konstruktérů a programátorů z Maďarska, Slovenska, Bulharska a České republiky se snahou postoupit do evropského finále, které se uskuteční v lednu v německém Paderbornu. Nutno dodat, že v ročníku 2013/2014 se soutěže ve střední Evropě účastní osm set jedenáct týmů v sedmi zemích (Německo, Švýcarsko, Rakousko, Česká republika, Maďarsko, Slovensko, Bulharsko).

Na rozdíl od českého kola v evropském semifinále všichni soutěžící komunikovali s porotou ve všech čtyřech disciplínách (Robot Game, Konstrukce a design robota, Výzkumný úkol, Týmová spolupráce) už pouze v angličtině. Náš tým věnoval přípravě mnoho času a určitě v nelehké soutěži se ctí obstál. Při naší první účasti jsme nebojovali o první místa, ale získali jsme mnoho zkušeností. Na semifinále jsme postoupili totiž s nejhorším bodovým skóre, a tak celkové 16. místo je pro nás velkým úspěchem, oceněním naše společné práce i příslibem do dalších ročníků této celosvětové soutěže. Celkovým vítězem evropského semifinále se stal slovenský tým GALEJE.

Závěrem bych chtěla upřímně poděkovat celému B.R.A.I.N. týmu za výbornou reprezentaci naší školy, stejně jako učitelům, kteří se podíleli na zabezpečení týmu i jeho přípravě.

Tým tvořili tito naši současní i bývalí žáci: Jan a Filip Broschinski, Pavel Srp, Barbora Filipi, Jan Teplík, Veronika Landová, Dominik Musil a Jáchym Kvasnička.

Poděkování patří v neposlední řadě i naší paní ředitelce, Mgr. Ivetě Rejnartové, za velkou podporu týmu a jeho celkové zabezpečení.

Na vlastní přípravě se pak podíleli tito učitelé:
Mgr. Alexandr Potěšil (angličtina ve všech disciplínách, Robot Game, videa ze soutěží)
Mgr. Veronika Pálková (Výzkumný úkol, prezentace týmu, fotografie ze soutěží)
Mgr. Kateřina Kvapilová (Robot Game, Design a konstrukce robota, Týmová spolupráce)