Postup do evropského semifinále

Obrovským úspěchem našich roboťáků je postup do evropského semifinále soutěže First LEGO League. V letošním roce nám k postupu stačilo "pouze"
3. místo v regionálním kole v Praze.

First LEGO League (FLL) je roboticky a přírodvědně zaměřená celosvětová soutěž pro týmy dětí do 16 let. Soutěžící musí postupně přesvědčit porotu ve čtyřech disciplínách. Nejlépe si náš tým v letošním roce  vedl při Týmové spolupráci (1. místo) a při prezentaci výzkumného úkolu (2. místo). Semifinále v Robotgame nám uniklo jen o vlásek a příliš štěstí jsme tentokrát neměli ani při předvedení Designu robota.

Celkově jsme tak obsadili v českém finále bronzovou příčku a zařadili se tak mezi nejlepší týny z pěti evropských zemí (ze Slovenska, Polska, Maďarska, ČR a Bulharska), které se zúčastní začátkem prosince semifinále středoevropského kola FLL.

Poděkování tak patří těmto našim současným či bývalým žákům: Filipu a Honzovi Broschinským, Pavlu Srpovi, Verče Landové, Báře Filipi, Jáchymovi Kvasničkovi, Dominiku Musilovi i Honzovi Teplíkovi a Pétě Bergmanové (tito dva se bohužel nemohli regionálního kola zúčastnit). Za sebe pak velmi děkuji i dalším koučům p. uč. Pálkové a p. uč. Potěšilovi za velkou pomoc při přípravě dětí na soutěž.

9. 11. 2013