Předškoláček o přírodě a zvířátkách

predskolacek_prirodaVe čtvrtek 27. listopadu jsme se opět v hojném počtu sešli na předposledním Předškoláčkovi. Na začátku jsme se přivítali písničkou "Krávy, krávy, jak si vlastně povídáte?" a potom se děti rozdělily do dvou skupin, jedna pracovala s interaktivní tabulí a ta druhá řešila společně s rodiči úkoly týkající se přírody a zvířátek.  U interaktivní tabule se děti učily přesunovat zvířátka na správná místa, hledat je, najít je podle názvu - do této aktivity se zapojili i rodiče a potom si děti vyzkoušely i kreativní a kouzelné pero. V druhé skupině zkoušely děti si za pomoci rodičů třídit obrázky zvířátek na savce, ptáky, ryby a hmyz. Předškoláčci to krásně zvládli, stejně jako doplňování zvířátek do básní a do přirovnání. Nasmáli jsme se u některých nově vymyšlených přirovnání. Například:"Líný jako klíště."

V prosinci se můžeme těšit na Mikulášského předškoláčka.

27. 11. 2014