Předškoláček v keramické dílně

„To jsou ale šikovné děti“ si musel říci každý, kdo se zúčastnil v pořadí již pátého Předškoláčka. Tentokrát se budoucí prvňáčci přesunuli z budovy 1.stupně do keramické dílny, kde na ně čekali žáčci 4.třídy, aby jim pomohli vytvořit z keramické hlíny zvířátko typické pro podzimní dobu. O jaké zvířátko šlo, musely děti nejdříve uhodnout. Čtvrťáci přednesli básničku, a když se mezi nimi objevil tvor s bodlinkami, bylo jasno. Budeme tvořit ježečka. Paní učitelka Krenková se ujala vedení a krok za krok dětem vysvětlovala a ukazovala postup práce. A v keramické tvorbě již zdatní čtvrťáci všem malým předškolákům pomáhali. Ani ne za hodinu se z neforemné hlíny zrodila kouzelná ježčí miminka, která se na zimu přikryla listím. Paní učitelka dětem vysvětlila, že až ježci uschnou, půjdou se ohřát do pece a za týden budou na své tvůrce v keramické dílně čekat, aby je děti nabarvily. Na samý závěr pátého Předškoláčka čekalo na děti velké překvapení. Paní učitelka Krenková pro každého vyrobila marcipánového ježečka. Také 5. Předškoláček se vydařil a učitelé se již těší na další setkání s šikovnými dětmi.

8. 11. 2012