Prosincový výlet do vánočních Drážďan

Dresden

V  prosinci v sobotu šestého se konal další výlet žáků druhého stupně, tentokrát se jelo do Drážďan na vyhlášené vánoční trhy. Nejeli jenom žáci ale i rodiče, takže se početná skupina 32 výletníků vydala brzo ráno vlakem směr Drážďany. Než se však vrhla do víru vánočních trhů, tak se seznámila s historickým centrem města a děti si trochu zařádily na tamnějším hřišti.

Pak je už čekalo jedno překvapení za druhým. Nejdříve se ve městě konal průvod věnovaný historii drážďanské štoly a průvodem něšli jen mlynáři a pekaři, ale i kominíci a další řemesla, bez kterých by se nedalo péct. Přihlížející kolem průvodu dostávali sladké dárečky. Prvním trhem byl tradiční řemeslný trh u Frauenkirche, jako druhý ten největší Striezelmarkt, letošní už 580. a nakonec trh v Pragerstraße. Samozřejmě se nevynechala ani prohlídka tamních obchodních domů ;-). I v tak velkém počtu probíhalo vše bez problémů a ke spokojenosti všech zúčastněných. Už se těšíme až se do Drážďan vrátíme, tentokrát na jaře a navštívíme Muzeum hygieny - kde je stálá výstava o člověku.

6. 12. 2014