Výlety druhého stupně 1. pololetí

Tento školní rok jsme opět nevynechali výlety jednou za měsíc pro žáky 2. stupně naší školy. Jako první jsme se v září rozjeli k naším německým sousedům do Oybinu. Nejdříve jsme jeli vlakem a v Žitavě přesedli na parní vláček. Navštívili hrad a klášter Oybin a prohlédli si i okolí malebného městečka.

 

 

 

 

V říjnu jsme se vydali jen co by kamenem dohodil, vyrazili jsme na Proseč na rozhlednu Císařský kámen. Dopravním prostředkem nám byla tramvaj a pak naše vlastní nohy, které nás vynesli až na nahoru na rozhlednu, cestou jsme hráli různé hry a sbírali houby. Měli jsme nádherné počasí a skvělou náladu.

 

 

 

V listopadu jsme navštívili skvost Semilska - Riegrovu stezku. Počasí vylo trochu pošmourné, ale nepršelo. A my se kochali krásami Jizery, skalních útvarů, a vyhlídek. Trochu jsme i bloudili, ale cestu jsme vždy našli.

 

 

 

V prosinci jsme opět zavítali k našim německým sousedům, tentokrát jsme dorazili do Drážďan a nenechali si ujít jejich pověstný Striezelmarkt. Než jsme došli na vánoční trh, prohlédli jsme si i historickou část Dráďžďan.  Pak jsme se nechali unášet vánoční atmosférou tamnějších vyhlášených vánočních trhů.  Opravdu pověst nelhala, ochutnali jsme typická německá jídla, nakoupili si a stačili si prohlédnout i nákupní centra. Tento výlet byl opravdu ryze nákupní a i přes obrovské zpoždění vlaků při návratu domů se dokonale vydařil.

 

 

 

 

 

Datum akce: 
5. 1. 2013
Školní rok: 
2012/2013
Záložky: