Jak vybrat školní brašnu?

Jak vybrat školní brašnu?NAKUPUJEME A NOSÍME ŠKOLNÍ BRAŠNU
aneb jak snížit zátěž na páteř při každodenní cestě do školy

Tento leták (autorem RNDr. Věra Filipová; ke stažení ve formátu PDF) je určen především rodičům budoucích školáků. Informace v něm uvedené lze využít i při pořizování brašny či batohu pro starší žáky.

Tento zdravotně výchovný materiál byl vydán za finanční podpory dotačního programu MZ „Národní program zdraví – Projekty podpory zdraví 2011“, projekt č. 10140 „Program škola podporující zdraví v ČR: rozvoj, inovace a hodnocení“. Vydal Státní zdravotní ústav, Šrobárova 48, Praha 10

Vážení rodiče,

nástupem do první třídy základní školy čeká Vaše dítě významný životní krok. Mezi první připomenutí nastávajících změn, na které se většina dětí držení těla, které se v pozdějších letech projevuje bolestmi zad. Proto je na nás dospělých, abychom toto riziko co nejvíce snížili. Vybrat prakti ckou a po zdravotní stránce vhodnou tašku v dnešní široké nabídce je dosti obtí žný úkol.

Navíc se také brašna musí líbit malému školákovi, aby ji rád nosil. Informace, které Vám předkládáme, Vám mají ulehčit rozhodování při nákupu a upozornit Vás na důležité ergonomické faktory, které by měla brašna splňovat. Mezi ně nepatří jen její hmotnost, ale také tvar, umístění na zádech, bezpečnostní prvky týkající se dobré viditelnosti dítěte při přecházení ulice atd. Brašnu nakupujte raději ve specializovaných prodejnách, kde by Vám prodávající měl vzhledem ke vzrůstu dítěte poradit. To, co dítě opravdu musí nosit každý den do školy, je především otázkou třídního učitele a proto je důležité s ním spolupracovat.

Podrobné informace a návod v přiloženém dokumentu.

PDF icon Jak vybrat školní brašnu?1.31 MB