Zápis do 1. tříd
18. 4. 2024

Organizace školního roku

Nová mapa – centrum Liberce a okolí

Spolek nám zakoupil tuto nádhernou mapu okolí Liberce, kterou jsme si na přání nechali zhotovit. Jako první zařadit mapu do výuky měli tu čest šesťáci. Nejprve hledali dopravní uzly, památky a s nimi spojená významná místa. Těch je v okolí centra Liberce hned několik.  Za zmínku určitě stojí radnice, muzeum ale i nemocnice, kasárna, Fügnerova.

Spring is here!

V Tyrkysové montessori třídě vítáme jaro i v rámci angličtiny. Děti pracují s pomůckami, které jim pomáhají vnímat názvy jarních květin nejenom v našem rodném jazyce, ale právě i anglicky.

Výprava do lesa

Březnové sluníčko vylákalo Tyrkysovou montessori třídu do lesa na výpravu. S sebou jsme měli dalekohledy a pozorovali jsme, jak se příroda probouzí po zimě. Viděli jsme veverky, ptáky a sledovali, jak se stromy chystají rozvinout své mladé listy.

Malba modelínou v 1.A

Děti z 1. A si dnes vyzkoušely novou výtvarnou techniku. Hraní si s modelínou rozvíjí u dětí fantazii, tvořivost a jemnou motoriku. Prvňáčci s ní dnes ale i malovali! Práce je velmi bavila a těší se další tvoření.

Velikonoce v muzeu

Velikonoce se blíží a tak jsme využili nabídky muzea a navštívili program - Hody, hody doprovody. V první části se děti dozvěděly, proč se Velikonoce slaví a jaké zvyky dodržujeme. Potom si v dílničce zkusily "upéct" velikonoční jidáše, ale jen ze slaného těsta, tedy na ozdobu.

Cesta kovu

V pondělí se žáci 3.A vypravili do Kryštofova údolí prozkoumat cestu kovu. Seznámili se s různými druhy kovu, jak kov získáváme a nakonec využili vlastnosti kovu a vyzkoušeli si drátkování. Vytvořili si přívěšky a vydrátkovali si i velikonoční vajíčko.

Háčkování v červené třídě

Tento školní rok pracuje červená třída na svém „velkém projektu“. Jejich průvodkyně Martina oslovila paní Poláčkovou – maminku Adama, který červenou třídu navštěvuje, a domluvily spolu, že naučí děti háčkovat. Věnuje se totiž ve svém volném čase háčkování a na spolupráci s radostí kývla.

Vesmír

Děti z 1.A se tento týden ve školní družině věnovaly Vesmíru. Postupně získávaly informace o sluneční soustavě, fázích měsíce, střídání dne a noci a ročních období. Všechny informace si postupně lepily do vlastnoručně vyrobených knížek, které si odnesly spokojeně domů.