Mikrosvět v IQ landii

Datum akce
31. 10. 2018

Ve středu 31.10. navštívila třída 7.A libereckou IQ landii, aby si prožila program nazvaný Mikrosvět. Jak už říká název, čekal na děti svět mikroorganismů, mikroskopů, zkoumání něčeho, co nelze postřehnout běžně lidským okem. Pro děti bylo připraveno 7 stanovišť, kde plnily různé úkoly, stanovené pracovními listy. Seznámily se se stavbou mikroskopu, pozorovali blechu, nezmara, oko včely. Zvětšily si běžné předměty jako je mince, mušle, sirka, látka, peří, suchý zip. To bylo překvapení, jak tyto předměty vypadají silně zvětšené. Děti rovněž zkoumaly různé předměty pod velmi zvláštní lupou, kde mohly také přečíst jejich názvy napsané ve velmi malém formátu. A vyzkoušely si, jak lze použít mobil jako mikroskop. Hodinka v IQ landii utekla jako voda a bylo jen na škodu, že si děti nemohly projít expozice kvůli odpolednímu vyučování. Ačkoli se děti programu zhostily se ctí, přesun do školy přes město byl pro někoho velkým problémem. A to je velká škoda.

mikrosvět