Lyžařský výcvik - 4. den

Datum akce
07. 02. 2019

Lyžařský kurz sedmých ročníků vrcholí. Protože se lyžařské dovednosti dětí opět zlepšily, připravili pro ně lektoři náročnější program. Všichni běžkaři vyrazili brzy ráno na horskou tůru. Jako první museli zdolat výjezd vlekem na Čertovu horu. Většina dětí jela čtyřsedačkou prvně v životě a k tomu ještě s běžkami na nohou, takže obavy byly veliké. Překryl je však zážitek z jízdy doplněný překrásným výhledem na Ještěd a Krkonoše. Z vrcholu Čerťáku sjely děti kousek sjezdovky, aby se napojily na lyžařskou magistrálu. Po ní se vydaly na Studenov a dále na Ručičky. Zde se mohly občerstvit v horském bufetu před dlouhým sjezdem do Harrachova. Ačkoli jsou vynikající sněhové podmínky, sjezd nebyl jednoduchý, protože lyžaři plužením odkryli sníh až na led. K tomu bylo v lese hodně chladno. Přesto všichni běžkaři trasu zvládli, byť notně unavení. Za odměnu po poledním klidu nevyrazili znovu do stopy, ale prošli se k Mumlavským vodopádům, které jsou v tomto období mimořádně krásné.

Sjezdaři i dnes pilovali carvingové oblouky, tentokrát již všichni na sjezdovkách Čertovy hory. Nezalekli se ani červené sjezdovky, na které se v poledne vytvořily ledové plotny.

Večerní program se tentokrát nesl v zábavném duchu. Děti vymýšlely básně na předem daná slova, poté soutěžily v různých disciplínách a řada přišla i na promenádu v maskách. Večer zakončily diskotékou.

Páteční dopoledne věnujeme ještě lyžování, na děti čekají závody. A pak už jen zabalíme, celý kurz vyhodnotíme a zakončíme přesunem do Liberce.

Naposledy přejeme SKOOOOL...

lvvz 4