Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Toaleta a dřez - to vážně není koš!

image
Nadační fond Severočeská voda připravil pro žáky školní družiny soutěž s názvem Toaleta a dřez - to vážně není koš! Soutěž si klade za cíl prohloubit znalosti o tom, co do kanalizace nepatří, již u malých dětí. Jen při dodržování těchto pravidel nebude docházet k ucpání kanalizačního systému, potažmo ke znečištění vodních toků a přírody kolem nás. Úkolem soutěžících žáků bylo jakoukoliv výtvarnou technikou doplnit zaslané leporelo.

Konstruktivismus

image
Letošní výtvarný kroužek je zaměřený na moderní umění. Tentokrát jsme si vyzkoušeli KONSTRUKTIVISMUS, který se objevuje jak v malířství, sochařatví, ale i architektuře. Má pobobu geometrické abstrakce a zdůrazňoval technickou dokonalost a krásu hmoty. Odmítal zdobení a luxus. Základem tohoto směru jsou přímky, křivky v prostoru, plochy a kružnice.

Návštěva Severočeského muzea v Liberci

image
S výtvarným kroužkem jsem navštívili doprovodný program a výstavu v Severočeském muzeu s názvem Za hranice  animace - Voděná loutka v českém filmu. Společně jsme si v ateliéru vytvořili marionety a zahráli si s nimi krátké divadlo.

Ozobotí aréna

image
Robot? Ozobot? Aréna? Programování? Ano, to vše lze zakomponovat do hodin informatiky. Děti z druhého trojročí si tak v dlouhodobém projektu vyzkoušely, jak si lze s pomocí fantazie, barevných kódů i s programovacím nástrojem vytvořit svůj vlastní svět, v němž byly jeho architekty.

Výtvarka a krystaly nerostů

image
V rámci celoročního tématu neživé přírody pracujeme pilně na oblasti hornin a minerálů. V rámci výtvarné výchovy se první trojročí, konkrétně Tyrkysová třída, věnovala poznávání a malování vybraných krystalů nerostů.

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1