Výsledky
přijímacího řízení (UKR)

Více zde

Organizace školního roku
2022/2023

Více zde

Žáci 4.A na dopravním hřišti

image
Žáci 4.A v letošním školním roce navštěvují dopravní hřiště. Osvojí si tak pravidla silničního provozu a na vlastní kůži si vyzkouší lehčí i těžší křižovatky na kole. Na závěr se pokusí složit zkoušky k získání průkazu cyklisty.

Povedená sobota

image
V sobotu, 24. 9. 2022,  proběhla na naší školní zahradě milá komunitní akce pod taktovkou našeho školního parlamentu a paní učitelky Křenkové, FOOD FESTIVAL. Rodiče spolu se svými dětmi nachystali ochutnávky spousty jídel, sladkostí, nápojů a dalších dobrot, které pak na svých stáncích nabízeli dalším příchozím rodičům a příznivcům školy.

Čtěte dál

Pan Červený (Montessori)

image
V pátek dopoledne jsme zašli na nám. Dr. E. Beneše, kde je nově k vidění umělecký počin od výtvarníka Michala Trpáka. Nenechte si ujít Pana Červeného! Socha má tělo z ocele, hlavu ze skla a celá měří kolem 4,5 m. ​​Pan Červený se umí rozsvítit, a to pak každý vidí, jak posílá Liberci hubičku :)

Preventivní programy v 7.B

image
Nový školní rok s sebou přinesl další důležitá témata, která je potřeba reflektovat v sedmých třídách s nástupem puberty. Aktivity zaměřené na prevenci rizikového chování a budování zdravého sebevědomí dětí se odehrávají nejen v hodinách Výchovy ke zdraví, v třídnických hodinách, ale také školu navštěvují různé organizace, jejichž lektoři s dětmi realizují preventivní programy.

Čtěte dál

Velké příběhy v Montessori třídách

image
Poslední dvě středy v měsíci září byly pro děti z prvního trojročí v Montessori třídách ve znamení objevování toho, jak vznikl vesmír a život na naší planetě. Prostřednictvím prvního Velkého příběhu jsme si s dětmi povídali o vzniku Vesmíru, hvězd a planet, experimentovali s látkami ve třech skupenstvích - plynném, kapalném a pevném.

Čtěte dál

Král snů - Dramacentrum

image
V pondělí 19.9. třeťáky navštívilo Dramacentrum se svým programem Král snů. Děti dramaticky ztvárňovaly postavy z příběhů. Dopoledne bylo plné zajímavých aktivit a vedlo u mnohých k hlubšímu zamyšlení. 

Čtěte dál

Dramacentrum Bezejména v 7.A

image
Dne 22. 9. 2022 se třída 7.A účastnila programu Dramacentra Bezejména. ​​​​​​​Žáci se na tři hodiny stali herci, kteří předváděli scénky, tvořili živé obrazy, a zároveň se ocitali v tíživých životních situacích, které se snažili řešit. 

Čtěte dál