Seznamy přijatých žáků
do 1. tříd a do přípravné třídy

Více zde

Organizace školního roku
2023/2024

Více zde

Ozobotí puzzle

image
První rok s informatikou zakončili třeťáčci skládáním dráhy pro ozoboty. Barevnými kódy řešili přejezdy křižovatek a návštěvu zvířátek. Do své dráhy nakonec přidali i speciální dílky s rozšířenou realitou. Přes iPady si tak mohli prohlédnout a poslechnout například hudební nástroje či různá zvířátka a prozkoumat i některé další objekty.

Čtěte dál

Zeměpisná exkurze na Ještěd s 6.A

image
V rámci výuky zeměpisu vyrazili žáci 6.A na Ještěd. Hlavním cílem bylo nalézt označené průchody 15º poledníku v.d. a zdolat nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu Ještěd. Všichni vše zvládli a exkurzi si náramně užili.

Návštěva hasičského sboru

image
Ve čtvrtek 13. června se děti z 2.B vydaly na prohlídku základny hasičů Libereckého kraje. Děti si vyzkoušely nejen části výstroje i výzbroje, ale prohlédly si také všechna vozidla a dokonce byly přítomné naléhavému telefonátu na tísňovou linku 112 a práci dispečerky. Děti si zopakovaly telefonní čísla zachraňující životy a dozvěděly se, jak je nebezpečné jejich zneužití.

Hudební nástroje na vlastní oči a uši

image
Naše škola pořádala akci nazvanou Hudební nástroje na vlastní oči a uši, kde hudebně nadaní žáci od druhé do deváté třídy spolu s paní učitelkou předvedli třeťákům, jak se hraje na různé druhy hudebních nástrojů a jak znějí. Během této akce měly děti možnost seznámit se s mnoha hudebními nástroji. Na vlastní oči a uši tak poznaly všechny druhy zobcových fléten, příčnou flétnu, fagot, hoboj, housle, violu, violoncello, kytaru a klavír.

Čtěte dál

Písek kolem nás (Montessori)

image
Tentokrát kroky naší výpravy  směřovaly do Ekocentra v Sedmihorkách. Jednalo se o vědeckou expedici po stopách písku (pískovce). Dozvěděli jsme se, kde se v Českém ráji písek vzal a seznámili se s různými oblastmi lidské činnosti, ve kterých se bez písku lidé neobejdou. Nechybělo prozkoumání vlastností pískovcových skal a využili jsme písek i na krásné obrazy.

Čtěte dál

Mravenčí stezka

image
Ve středu 12.června jsme se se 3.B vypravili na mravenčí stezku, která vede z Bedřichova na Královku. Do Bedřichova jsme dojeli autobusem a pak už pěšky až na Královku. Cestou jsme hledali dřevěná zvířátka a snažili jsme se všechna zapamatovat. Také jsme si předávali kolíčkového mravence.

Čtěte dál

Vyhodnocení ankety školy - My a víčka na PET lahvích

image
Najednou se u nás na škole i v domácnostech objevili víčka na PET lahvích, která nešla sundat a ani odtrhnout. Spoustě lidí to činilo problémy a začali se rozčilovat. Tak nás napadlo, jaký názor mají na připevněná víčka naši žáci a učitelé. Proto žáci ze 6.A Jirka a Matěj vytvořili anketu, kde se mohli všichni na naší škole vyjádřit k tomuto "problému".

Čtěte dál

Inspirace v galerii

image
6.června jsme byli na výstavě slovinského výtvarníka Milerada Krstice, který dělal animovaný film pro dospělé. Když jsme si popovídali s paní lektorkou, zkusili jsme si udělat vlastní filmový pás a rozpohybovat ho v kotouči. Potom jsme si vytvořili ruční papír a bylo to super. .

Čtěte dál