Mimořádný zápis žáků
z Ukrajiny do 1. tříd

Více zde

Organizace školního roku
2022/2023

Více zde

Sedmáci kreslí v plenéru

image
S nástupem hezkého počasí mohou žáci v rámci výtvarné výchovy vyrazit kreslit do plenéru. Tentokrát se vydali kreslit Severočeské muzeum a libereckou radnici. Obě krásné stavby totiž letos oslaví kulaté výročí. A nejen ony, ještě další liberecké stavby. Proto magistrát vyhlásil soutěž pro 2. stupeň základních škol, aby děti svými pracemi podpořili oslavy.

Čtěte dál

Exkurze u hasičů

image
Ve středu 31. 5. jsme navštívili Hasičský záchranný sbor Liberec. Vyzkoušeli jsme si znalost důležitých telefonních čísel. Prohlédli jsme si vybavení aut. Nakoukli jsme do chemické místnosti a dozvěděli jsme se na co všechno hasiči jezdí. A na závěr si každý vyzkoušel stříkat  z hadice různými proudy vody.

Karneval v ZOO

image
V poslední květnový den se děti ze 3.A vypravily na pořad do KVKLI. Tentokráte popustili uzdu své fantazii. Nejprve se seznámily s knihou Karneval v ZOO německé autorky Sophie Schoenwaldové. Odlehčený humorný příběh založený na hrátkách s jazykem a s obrázky zvířat je nadchl. Pak nastal čas, aby děti ve skupinkách tvořily samy.

Čtěte dál

Střevlík - Vodní breberky

image
V úterý se 1.A vypravila do ekologického centra Střevlík na zajímavý program Vodní breberky. Na vlastní oči děti viděly čolka, pulce, potápníky, pijavice a chrostíky. Děti překvapila paní Vodníková, která jim o breberkách vše pověděla. 
Nejvíc děti zaujalo lovení se síťkami.

Výtvarná výchova na náměstí

image
V 5.A se věnujeme kresbě lidských výtvorů. Nejprve jsem vytvářeli evropské památky a přírodní zajímavosti. To se nám vhodně propojilo s výukou vlastivědy, kterou na konci páté třídy darujeme Evropě.Dneska jsme se vypravili na náměstí Dr. E. Beneše. Zaujali jsme strategická místa pro pozorování detailů a začali tvořit.

Čtěte dál