Upravené rozvrhy pro 1. a 2. stupeň

Vydáno: 25.11.2020 Autor: admin

1. stupeň
Rozvrhy hodin běžných tříd, platné od 30. 11. 2020 do odvolání, jsou přiloženy k tomuto článku.

2.stupeň
Od pondělí 30. listopadu jsou upraveny koncové časy některých vyučovacích hodin. O konkrétních změnách budou informovat jednotliví třídní učitelé.

Obnova prezenční výuky od 30.11.

Vážení rodiče,
MŠMT dnes zveřejnilo nové pokyny k postupnému obnovení částečného provozu základních škol. Ráda bych Vám tedy zveřejnila jednotlivé fáze návratu našich žáků k prezenční výuce.

Návrat 1. a 2. tříd

Vážení rodiče,
s velkou radostí Vám oznamuji, že na základě rozhodnutí vlády se žáci 1. a 2. ročníků vrací od středy, 18. 11. 2020 zpět k prezenční výuce. V případě Montessori tříd se vrací celé 1. trojročí včetně žáků 3. ročníku. Děti se budou učit dle normálního rozvrhu, docházka je povinná. Distanční výuka bude zrušena.

Obědy během distanční výuky

Vážení rodiče,
dle nového pokynu MŠMT je možné vydávat žákům na distanční výuce dotované obědy. Tyto obědy nesmí žáci konzumovat ve školní jídelně, ale mohou si je vyzvednout u výdejového okénka, odnést domů a doma zkonzumovat.

Drapérie

22. 11. 2020

Drapérie znamená ve výtvarném umění jednak použití textilních látek k uměleckému zdobení, zejména jejich nápodobu v nástěnné malbě, v řezbářství a štukatérství, jednak v dějinách umění umělecké ztvárnění látek a obleků na sochách a malbách, případ

Hra s čísly při distanční výuce

15. 11. 2020

Byť hra s čísly, nejednalo se o matematiku, ale o výtvarnou výchovu. To když pan učitel zadal žákům šestých tříd a žákům 7. B nakreslit číslice od 1 do 4 a každou přitom jiným způsobem, s jiným pozadím.

Moje oblíbená filmová postava

15. 11. 2020

A ještě navíc kreslená. Takové bylo zadání úkolu pro všechny žáky druhého stupně při výtvarné výchově v rámci distanční výuky. Pan učitel volí pro domácí práce jednodušší témata, která lze výtvarně vyjádřit pomocí kresebných technik.

Moje ruka při distanční výuce

15. 11. 2020

Druhá vlna koronaviru a tentokrát došlo i na výtvarnou výchovu. "Proč musíme dělat i výtvarku?" uslyšel pan učitel při on-line hodině od žákyně deváté třídy. Proč ne? Výtvarné vzdělání patří na základní školu i v době, kdy nelze učit prezenčně.

Subscribe to