Poděkování roboťákům

Na závěr školního roku bych ráda poděkovala soutěžním roboťákům za jejich práci i za pěkné výsledky na soutěžích. Poděkování patří i rodičům, kteří je v jejich úsilí vždy podporovali, pomáhali jim a tolerovali jejich větší časové zatížení před soutěžemi. Děkuji i za dárky, které mě velmi potěšily.

V uplynulém školním roce se soutěžní tým účastnil celkem tří velkých soutěží. Celý podzim jsme věnovali přípravě na soutěž First LEGO League (prosinec, Praha), na její čtyři náročné disciplíny - Výzkumný úkol, Robogame, Design robota a Týmovou spolupráci. V obrovské konkurenci jsme tu obstáli se ctí, umístili jsme se na celkovém 4. místě. Na odpočinek po soutěži nebyl ale vůbec čas, hned jsme se dali do přípravy na další soutěž - Kyberrobot (leden, Liberec). V kategorii autonomní robot zde jeden z našich týmů dokonce celou soutěž vyhrál. Nabuzeni úspěchem jsme přestavěli a přeprogramovali roboty na další soutěž - Robosoutěž (duben, Praha), na které se všechny tři naše zúčastněné týmy umístily v první polovině výsledkové listiny. Nejlepší z nich pak bral krásné 5. místo (ze 40 týmů). Výborné výsledky a příkladná reprezentace naší školy - za to vše moc děkuji.

A jaké výzvy na nás budou čekat v novém školním roce? 
Naši armádu robotů jsme rozšířili o další ozoboty, o roboty EV3, o robota VEX IQ a dále i o dva drony, které se naučíme ovládat i programovat. Budeme mít opět možnost účastnit se, pro nás už tradičních, soutěží - nově pak i letní výzvy VEX IQ Challenge v Praze.

Závěrem přeji všem krásné, odpočinkové prázdniny. Užijte si léto, naberte čerstvé síly a uvidíme se opět v září.

 

poděkování