Předvánoční dny ve třetím trojročí

Předvánoční poslední 2 dny ve škole jsme si se třetím trojročím naplánovali akčně. Čekal nás výlet na Maliník, přespávání ve škole, vánoční besídky ve třídě a zakončení na ledě při bruslení.

V úterý ráno jsme vyrazili autobusem číslo 18 až na nejvyšší bod jeho trasy - sedlo Maliník. Příroda nám byla nakloněná, takže holé cesty pokryla přes noc několikacentrimetrová vrstva sněhu, která stačila k tomu, aby se daly využít ježdíky.Cestou do Lidových sadů jsme sjeli všechny příhodné kopce, některé i vícekrát. Výlet jsme zakončili v Lidových sadech a došli už po svých do školy.

Na úterní večer si sedmáci připravili přespávání ve škole. Večeře ve školní kuchyňce byla v režii každého samostatně, takže se vytvořilo silné hnutí čínských polévek, které doplnili palačinkáři a milovníci domácí kuchyně a špekáčků. Společný program pokračoval kulturou - sledovali jsme film Pelíšky, který volně navázal na téma komunismus, kterým se teď třetí trojročí zabývá v humanitním bloku. Před filmem a po něm přišly na řadu společenské hry a hlavně povídání a povídání a povídání... Ranní budíček v 6.30 nás přivítal již s nachystanou snídaní, která byla společná. Pak už zbývalo jen uklidit spací místnosti, aby po nás nezůstala ani stopa.

Po přesunu do našich tříd jsme si společně zazpívali koledy a rozbalili dárky, které jsme našli pod stromečkem. Moc děkujeme rodičům za všechny knížky, které se stanou součástí naší společné knihovny. Rozbalené knížky jsme si navzájem představili a někteří velmi jásali, že se jim knížky budou hodit na další velké projekty, které nás čekají na jaře.

Po ochutnávce cukroví a předání soukromých dárků nás již čekal přesun do Home credit arény a bruslení. Někteří stáli na bruslích úplně poprvé, jiní po delší době, ale většina z nás si ledovou plochu užila.

Třetí trojročí přeje všem pohodové vánoční prázdniny a těšíme se zase v lednu ve škole na viděnou!