Konstruktivismus

Letošní výtvarný kroužek je zaměřený na moderní umění. Tentokrát jsme si vyzkoušeli KONSTRUKTIVISMUS, který se objevuje jak v malířství, sochařatví, ale i architektuře. Má pobobu geometrické abstrakce a zdůrazňoval technickou dokonalost a krásu hmoty. Odmítal zdobení a luxus. Základem tohoto směru jsou přímky, křivky v prostoru, plochy a kružnice.

Návštěva Severočeského muzea v Liberci

S výtvarným kroužkem jsem navštívili doprovodný program a výstavu v Severočeském muzeu s názvem Za hranice  animace - Voděná loutka v českém filmu. Společně jsme si v ateliéru vytvořili marionety a zahráli si s nimi krátké divadlo.

Basketbalový turnaj

Výběr dívek z 8.+9.tříd reprezentoval školu na basketbalovém turnaji. Dívkám se nepodařilo navázat na úspěchy chlapců, ale jako fanynky vyhrály na plné čáře. Z turnaje si odnesly mnoho cenných zkušeností, které jistě zúročí. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Galerie na plotě

Projekt Galerie na plotě, venkovní výstavní prostor na plotě kolem naší školy, chystá novou výstavu v druhém pololetí. Všichni výtvarníci se dobrovolně zúčastnili, například v rámci VV nebo ŠD. Třetí téma je KOUZLO PŘÍRODY. Výstava potrvá od května a brzy se můžete tešit na vernisáž s doprovodným programem. V tuto chvíli máme již přes 100 obrázků, které budeme brzy instalovat.

Velikonoční tvoření

S Výtvarným kroužkem jsme si před Velikonocemi vytvořili autorské květináčky se zápichy. Za pár dnů jsme byli překvapeni vzrostlým zeleným osením.

Návšteva Oblastní galerie Liberec

S Výtvarným kroužkem jsme probouzeli kreativitu a hravost na doprovodném programu k výstavě Sound Shapes, který probíhá v Oblastní galerii Liberec. Co je to socha? Můžou se sochy hýbat – ba dokonce zpívat? Dá se zvuk vizuálně vyjádřit? Na všechny tyto otázky jsme si odpověděli.

Háčkování v červené třídě

Tento školní rok pracuje červená třída na svém „velkém projektu“. Jejich průvodkyně Martina oslovila paní Poláčkovou – maminku Adama, který červenou třídu navštěvuje, a domluvily spolu, že naučí děti háčkovat. Věnuje se totiž ve svém volném čase háčkování a na spolupráci s radostí kývla.

Pohyb, rytmus a zvuk v galerii

Galerii Lázně už děti dobře znají. Současná výstava umělce Josefa Baiera pro nás však byla velkým překvapením. Jedná se o sochy, které se s naší pomocí dokáží pohybovat, ale také vydávat všemožné zvuky. Líbila se nám možnost vyzkoušet si umění prakticky!

Národní galerie Praha

7.A si v rámci deskohraní vydražila Výtvarný den. Strávili jsme ho společně v Praze. Hlavním programem byla návštěva jedné z budov Národní galerie - Veletržního paláce. V rámci lektorského programu jsem strávili dvě hodiny povídáním a prací se skicákem, který jsem si vyrobili, zaplnili a odvezli domů.

Cvičení s tyčemi

Ve 3. trojročí si děvčata v hodině tělocviku zacvičily s dřevěnými tyčemi. Zvládly s nimi rozcvičku, balanční cviky, přehazování, různé provlékačky, dobíhací hry. Všechny si to užily a bylo veselo a hravo.