Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Lesní království na podzim

image
V listopadových dnech jsme s dětmi navštívili ekologické centrum Divizna s programem Lesního království. Děti poznávaly stromy, jejich plody a lesní zvířátka. Ta přikládala k příběhu, který se odehrával na podzim. V závěru procházky si děti vtvořily paletku z lesního království, která se jim podařila a zahrály si hru.

Přespávačka s vařením

image
Tyrkysová montessori třída se v úterý 16. listopadu dopoledne vydala na nákup do obchodu. Děti rozdělené do tří skupinek si týden předtím našly recepty a sepsaly si plán a rozpočet přípravy občerstvení na vaření s přespávačkou.

Čtenářské bingo

image
Dnes jsme se poprvé v letošním školním roce vydali na program do knihovny. Program na téma Čtenářské bingo měl páťáky oslovit a motivovat ke čtení. Hravou formou jsme se seznámili s několika tituly zdejší knihovny. Žáci zjišťovali informace o tématu, ději, autorech, délce knih i žánru.

Čtěte dál

Seznámení s barvami na mapě

image
Během hodin prvouky se děti z 3. A měly seznámit s barvami, jaké se používají na mapách. Aby si co nejsnáze zapamatovaly, co znamená světle zelená, písková či hnědá, vyrobily si vlastní model krajiny. Na své krajině každý vytvořil dvě hory, nížinu, řeky, potoky a vodní plochy.

Barevný týden ve 4. B

image
Každý den v jiné barvě? Pro nás žádný problém! Pomohli jsme podzimu barvami rozzářit svět a v pátek jsme spolu se svatým Martinem bílou barvou začali přivolávat sníh. Nepovedlo se, ale i tak jsme si týden plný soutěží užili.

5.A na Technické univerzitě v Liberci

image
V úterý 15.11. si kolektiv třídy 5.A vyšel zpříjemnit den před třídními schůzkami. Nejprve jsme navštívili tým studentské formule. Konstruktér Tadeáš nám vysvětlit, jak formule Klárka funguje, jaké měla úspěchy a dokonce jsme si mohli vyzkoušet, jak se v ní sedí.

Cesta světel_Montessori

image
Náš první ročník CESTY SVĚTEL. Napadlo nás uspořádat pro naše děti a rodiče odpolední akci, kterou jsme nazvali CESTA SVĚTEL. Ve škole jsme vyrobili lucerničky a společně se potkali na konečné tramvaje v Lidových sadech.

Na přehradě

image
Slunné podzimní dny využila montessori Tyrkysová třída k výpravě na libereckou přehradu, která je nyní vypuštěná a připravená k revitalizaci a rekonstrukci. Povídali jsme si o historii tohoto místa a o úpravách a projektu, který v následujících letech bude na přehradě probíhat.

5.B přespávala ve škole

image
Z pátku 4.11. na sobotu část 5.B trávila svůj večer ve škole na Noci duchů. Zúčastnili se sportovního klání, sami si usmažili večeři a absolvovali strašidelnou stezku po zhasnuté škole. Za svou odvahu se pak v pelíšku podívali na pohádku a tím strašidelný večer zakončili.

Večer duchů

image
V pátek 4. listopadu nám páťákům pohyb ve škole nestačil, tak jsme se sešli znovu v 16:30 před školou. Rozhodnutí a nadšení zažít večerní a noční dobrodružství. Vybaveni spoustou potřebných věcí a dobrot jsme zahájili program v tělocvičně, kde jsme soutěžili v netradičních halloweenských hrách.

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1