Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Trenéři do škol - karate

image
Třetí měsíc jsou druhé a třetí třídy zapojeny do akce Trenéři do škol. Při výuce pohybové výchovy se děti naučily základům šermu. V prosinci s prvky karate. 

Vánoční ozdoby

image
V rámci libereckého adventu jsme s Montessori růžovou třídou a Výtvarným kroužkem vyrobili tři vánoční ozdoby. Přispěli jsme tím k výzdobě stromu na Soukenném náměstí.

Společné pečení

image
Na Vánoce se chystáme rádi a včas! Proto jsme začali s pečením kokosových rohlíčků. Ve skupině jsme si pečlivě rozdělili role, každý měl na starost něco. Není  snadné být cukrářem. Museli jsme pozorně přečíst recept, navážit suroviny, zpracovat těsto a vytvarovat cukroví.

Čtěte dál

Bez vody to nejde

image
Děti ze 4. A se zúčastnily ekologického programu v Divizně. Osvědčený pořad byl zaměřen na téma vody v krajině. Čtvrťáci prováděli ve skupinkách sérii pokusů, během kterých si sami  zjistili, které materiály nejlépe zadržují vodu. Porovnávali vlastnosti suché půdy, vlhké zeminy, drnů, mechu a písku.

Čtěte dál

Adventní kalendáře

image
Ve 3.A jsme využili poslední listopadový den k přípravě na nadcházející odpočítávání času do Vánoc. Třeťáci si vyráběli své vlastní adventní kalendáře, do kterých vkládali pytlíčky s čaji, takže se každé ráno budou moci zahřát ze svého vlastního adventního kalendáře. Věřím, že se tím jejich čekání na Ježíška zpříjemní. 

Preventivní program v montesssori

image
Tyrkysová třída na konci měsíce listopadu prožila dopoledne s preventivním programem, který pro nás uspořádalo Dramacentrum Bezejména. Cílem bylo posílit prosociální chování nejmladších školáků a jejich schopnost empatie a vzájemného respektu k unikátnosti každého z nás.

Referáty o vesmíru

image
Tématem listopadu v prvním montessori trojročí byl v rámci celoročního bloku "neživá příroda" vesmír. Děti tvořily a prezentovaly referáty na témata spojená s vesmírem. Dozvěděli jsme se toho tolik díky knihám v naší Duhovce a díky projekcím zajímavých videí.

Čtěte dál

Jazyk - jazýček

image
Odměnou za naučení se vyjmenovaných slov po Z nám dnes byly kočičí jazýčky a doufejme, že v tomto slově už nebude nikdo chybovat.

Návštěva kostela

image
V předvánočním čase se nám podařilo navštívit kostel Nalezení svatého kříže na Malém náměstí. Nejenže jsem si poslechli koncert varhan jen pro nás, ale dozvěděli jsme se i jak takové varhany fungují. Dokonce i jedna naše šikovná spolužačka si mohla na varhany zahrát.

Čtěte dál

Vernisáž Galerie na plotě

image
Srdečně Vás zveme na druhou vernisáž GALERIE NA PLOTĚ, která se uskuteční ve čtvrtek 30.11. v 16:00. Výstava potrvá do konce února.V tuto chvíli máme celkem 140 obrázků na téma SVĚTLO A TMA. Tento projekt vznikl v loňském školním roce. 

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1