Zátiší - kresba džbánku s dýněmi

Úkolem žáků 6. tříd při výtvarné výchově bylo nakreslit zátiší sestavené z hliněných džbánků a tykve. Žáci kreslili na malířských stojanech. Před vlastní kresbou se žáci dozvěděli postup při kresbě zátiší, způsob měření proporcí kreslených předmětů, tzv. vizování a dále pan učitel vysvětlil, jak se kreslí uhlem.

9. B nejen v prodejně MAKRO

Ve středu 9. října se vydala třída 9. B na exkurzi do velkoobchodu Makro. Exkurze byla realizována v rámci programu Educa Visit, jejímž smyslem bylo přiblížit dětem organizaci práce v tak velké firmě. Areálem provázel děti pan ředitel Tomáš Hozák.

7.B v Motyčkovic klice

Žáci ze 7.B absolvovali v rámci týdne Educa Kids program v Motyčkovic klice zaměřený na prevenci duševního zdraví s názvem "Já a já". Dozvěděli se jaké jsou základní pocity, a že je úplně správně, že je máme každý své, každý všechny a každý z nás vnímá věci jinak. Pro někoho je samota únikem, pro někoho vězením.

Mapy kolem nás s 6.A a 6.B

Žáci z 6.A a 6.B se zúčastnili  9.ročníku akce Mapy kolem nás, kterou pořádá Liberecký kraj ve spolupráci KVK Liberec. Akce byla zaměřena na propagaci map, geografických informačních systémů, sběru dat i nových technologií, které s touto problematikou souvisí. Hravou a zábavnou formou se žáci seznámili s různými druhy a různým využitím map

Kreslíme v plenéru

Krásné počasí prvních zářijových dní vybízelo učitele realizovat výuku mimo školu. A tak také žáci 7. B slyšeli páteční ráno: „jdeme kreslit do plenéru. Vezměte si desky, čtvrtky, polštář pod zadek a jdeme k libereckému zámku.“ Zde už na sedmáky čekal nelehký úkol - vybrat si vhodný výřez ze zámecké budovy se zámeckou věží a zachytit jej tužkou na čtvrtku.

Šestky v pravěku

První hodiny výtvarné výchovy v šestých třídách byly zasvěceny nejen seznámení se s ateliérem a s pravidly práce, ale především se děti vrátily v čase k počátkům umělecké tvorby lidí. Ateliér se proměnil v jeskyni v Lacsaux, stěny jeskyně nahradily výtvarné stojany, na které si děti připevnily zmačkaný baličák (stěna jeskyně přeci není rovná) a pak už se malí pravěcí lidé pustili do kreseb.

Rozloučení s deváťáky

Dne 27. června 2024 se v obřadní síni liberecké radnice konala dojemná událost – předávání pamětních listů žákům devátých tříd naší školy. Rozloučení s deváťáky se stalo realitou a my budeme na ně v dobrém vzpomínat. Tyto devítileté vzpomínky nás budou stále spojovat a utvářet naši školní rodinu. Přejeme našim absolventům hodně životních úspěchů, štěstí a splnění snů.

Česko-německý pobyt v Chřibské (Montessori)

Od 10. do 14. června 2024 jsme v naší škole přivítali návštěvu z drážďanské Montessori školy. Na pětidenní pobyt přijela třída sedmáků a osmáků pojmenovaná Uranus. První den měli Němci individuální program: vedle IQ-Landie absolvovali komentovanou prohlídku města a noc strávili ve škole. Druhý den byl ve znamení příprav na pobyt v Chřibské.

Sportovní den 2024

V pondělí 24.6. se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Tato akce je určená pro žáky II.stupně včetně Monte třetího trojročí. Účastnili se jednotlivci i celé třídy.  Začínalo se během tříd, kdy je důležitý každý člen první i poslední.

Školní výlet 9.B - Hamr na Jezeře

Na závěr školní docházky odjela 9.B na poslední společný výlet v rámci školy. Místo bylo vybráno dávno dopředu díky paní učitelce Frolíkové, která doporučila Kemp Zátiší v Hamru na Jezeře. Tímto jí děkujeme, protože místo bylo skvělé. V rámci ubytování jsme měli k dispozici koloběžky, které jsme využili k výletu k pramenu Ploučnice.