S 8.A na Klíči

Stejně jako 8.B vyrazila také 8.A se zeměpisem na Klíč. S týdenním odstupem se nám výrazně změnilo počasí. Minulý týden 20 stupňů a slunečno, tentokrát 4 stupně, vítr, sluníčko a pár vloček. Co nám zůstalo byly úžasné výhledy. Viditelnost opět skvělá.

Konstruktivismus

Letošní výtvarný kroužek je zaměřený na moderní umění. Tentokrát jsme si vyzkoušeli KONSTRUKTIVISMUS, který se objevuje jak v malířství, sochařatví, ale i architektuře. Má pobobu geometrické abstrakce a zdůrazňoval technickou dokonalost a krásu hmoty. Odmítal zdobení a luxus. Základem tohoto směru jsou přímky, křivky v prostoru, plochy a kružnice.

Návštěva Severočeského muzea v Liberci

S výtvarným kroužkem jsem navštívili doprovodný program a výstavu v Severočeském muzeu s názvem Za hranice  animace - Voděná loutka v českém filmu. Společně jsme si v ateliéru vytvořili marionety a zahráli si s nimi krátké divadlo.

Zeměpisná exkurze - Klíč - 8.B

V rámci zeměpisných exkurzí se žáci 8.B vydali poznávat Lužické hory a zdolat vrchol Klíč. Vlakem se přiblížili do Svoru a odtud pěkně pěšky na Klíč. Odměnou jim byly nádherné výhledy a slunečné počasí. Cesta zpět vedla do Nového Boru a dále pak vlakem zpět do Liberce. A co je čeká příště? No přece Krkonoše.

Pracujeme na školní zahradě

Tyrkysová třída v rámci odpolední družiny opečovává vyvýšené záhony na školní zahradě. Pěstujeme hrášek, bylinky, květiny a tímto děkujeme za hojné příspěvky a odkopky ze zahrad rodičů naší třídy, které nám budou dozajista dělat mnoho radosti.

Živá knihovna - povolání

V pondělí 8. dubna navštívily 8. ročníky IQlandii, aby zde shlédly prezentace několika libereckých firem. Žáci se dozvěděli nejen to, co firmy vyrábějí a kam své výrobky vyváží, ale především jaké jsou jejich pracovní příležitosti a jaké jsou požadavky na vzdělání. Žákům byly představeny firmy Strabag, DGS Druckguss Systeme, Magna Exteriors, Grupo Antolin Bohemia, ZF Automotive Czech, ČEZ Distribuce, Preciosa. Vedle toho svou činnost také představili pracovníci Policie ČR a IQ landie. V každém stánku si žáci mohli zasoutěžit a odnesli si drobné ceny.

JSNS na školách

Festival dokumentárních filmů Jeden svět dnes v rámci výuky navštívili žáci 7.A. Ve třech dokumentárních snímcích měli tak možnost nahlédnout do života hlavních hrdinů, kteří žijí v naprosto odlišných podmínkách než naše české děti. Témata všech  filmů byla námětem k další třídní diskusi, ze které vyplynulo, ať si vážíme toho, že se máme dobře.

Konference "Sněhové vločky"

Někteří pedagogové naší školy se v sobotu 6.4. zúčastnili konference s názvem Sněhové vločky. Konferenci pořádala MAP Frýdlantsko v nádherném areálu hejnického kláštera. Ve zvolených workshopech se účastníci přiblížili generaci, která je odborníky označována jako generace sněhových vloček. Výběr lektorů i workshopů byl pestrý, a tak bylo možné nejen poodhalit tajemství mladé generace, ale konfrontovat její vidění světa s tím naším.

Basketbalový turnaj

Výběr dívek z 8.+9.tříd reprezentoval školu na basketbalovém turnaji. Dívkám se nepodařilo navázat na úspěchy chlapců, ale jako fanynky vyhrály na plné čáře. Z turnaje si odnesly mnoho cenných zkušeností, které jistě zúročí. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Galerie na plotě

Projekt Galerie na plotě, venkovní výstavní prostor na plotě kolem naší školy, chystá novou výstavu v druhém pololetí. Všichni výtvarníci se dobrovolně zúčastnili, například v rámci VV nebo ŠD. Třetí téma je KOUZLO PŘÍRODY. Výstava potrvá od května a brzy se můžete tešit na vernisáž s doprovodným programem. V tuto chvíli máme již přes 100 obrázků, které budeme brzy instalovat.