Tonda Obal se zastavil i na naší škole

Ve středu 18. října k nám na školu zavítal Tonda. Ptáte se:"Jakej Tonda, paní učitelko?" Jedná se o školní vzdělávací program " Tonda Obal", společnosti EKO-KOM, který vede děti k třídění odpadu a tím společně se školami a rodiči staví základy k odpovědnému chování dětí v dalším životě.

Náš domov, planeta Země. Ano, i Země má svůj vlastní svátek. Den Země se slaví 22. dubna ve více než 193 zemích světa. Poprvé se slavil roku 1970 a to v USA, ovšem v České republice se slaví až od roku 1990. Na tento den se konají jarmarky, soutěže, pochody, festivaly, koncerty a další akce.

Světový den vody

se letos také zúčastnila. Vyrazili jsme ráno od školy k největší čističce odpadních vod v Liberci. Na cyklostezce podél Nisy jsme pak plnili velké množství úkolů, kvízů a křížovek, které se k tématu ochrany vody vztahují.

Pojďte s námi pěšky do školy!

Tradiční podzimní výzva, jejímž cílem je zvýšit počet dětí, které se budou pravidelně dopravovat do školy pěšky. Čím méně aut přijede až před školu, tím bezpečněji a příjemněji tam bude i pro Vaše děti. Zapojit se mohou školy, jednotlivé třídy nebo rodiče s dětmi. Na #peskydoskoly zjistíte více informací o soutěží.

Den čokolády

13.9.2022
Každoročně 13. září slavíme Mezinárodní den čokolády, tudíž byste minimálně v tento den neměli rozhodně čokoládu vynechat. A jak konkrétně oslavit takový čokoládový den? Možností máme spoustu. Nezapomeňte si dnes koupit vaši oblíbenou čokoládu ;-)

Seminář dobré praxe od Ekoškoly

V pondělí se zúčastnili vybraní členové Ekotýmu semináře dobré praxe pořádaného vzdělávacím centrem TEREZA v Praze. Jednalo se o seminář s tématem - Jak motivovat a udržet Ekotým. Členové týmů se na semináři setkali se členy jiných týmů a předávali si zkušenosti a podněty.

Den Země je dnem věnovaným naší planetě a v konečném důsledku i nám všem. Stanovení termínu tohoto svátku vychází z původních oslav dnů Země, které se obvykle konaly při oslavách jarní rovnodennosti (21. březen). Den Země vznikl v USA spontánně, jako ekologicky laděný svátek Země.