4.B jako "Lovci mamutů"

Vydáno: 12.05.2019 Autor: Štěpánka Vozková
Datum akce
09. 05. 2019

Ve čtvrtek 9.5. jsme se s žáky vydali vlakem do Hejnic. Kde jsme navštívili středisko ekologické výchovy Střevlík, přenesli jsme se do pravěku a zahráli si na lovce mamutů. Počasí nám zpočátku příliš nepřálo, ale to vůbec nemělo vliv na to, abychom si výlet užili. Nejprve jsem pomocí obrázků živočichů sestavili živou časovou osu, abychom si udělali představu, kdy živočichové žili a jak byli velcí. Potom jsme hráli na mamuty, což bylo fajn, neboť jsme se u hry pořádně zahřáli. Potom jsme se rozdělili do družstev a pokusili jsme se rozdělat oheň stejně, jako v pravěku. K dispozici jsme měli pouze suchou kůru, chmýří z orobince a křesadlo. Úkolem bylo rozdělat oheň, který musel přepálit provázek natažený mezi dvěma klacky. Úkol to vzhledem k vlhkému počasí nebyl zrovna lehký, ale všechny skupiny to zvládly a oheň společnými silami rozdělaly. Skupina, která zvítězila měla pak přednostní právo ve střelbě z luku na papírového mamuta. Střelba z luku nás všechny moc bavila a všem se podařilo alespoň jednou mamuta trefit. Zpátky jsme se do Liberce vydali opět vláčkem.

Lovci mamutů