Virtuální English Restaurant

Druhé trojročí spolu s anglickými lektory mělo v plánu uspořádat v březnu druhý ročník úspěšné akce „English Restaurant“. Děti začaly pracovat na pozvánkách a těšily se na domluvený workshop o etiketě stolování s lektorkou z řad našich rodičů, paní Myslikovjanovou (https://www.simyco.cz/). Situace se ale vyvinula zcela jinak a místo společně stráveného času v nové školní cvičné kuchyni se děti s lektory vídají pouze ve virtuálním prostoru…

Vánoční dílničky

11. 12. 2019

V posledním týdnu školy před vánočními prázdninami si všechny Montessori třídy prvního trojročí užily vánoční tvořivé dílničky. Maminky si pro děti připravily vyrábění z papíru a korálků.

Naivní divadlo

04. 12. 2019

Ve středu 4. 12. se všechny Montessori děti z prvního trojročí vydaly na loutkové představení o Budulínkovi do Naivního divadla. Představení bylo vtipné, poučné a veselé. Po jeho skončení se mohly děti zblízka podívat na loutky, které v představení viděly a popovídat si s herci.

Vánoce v Ekocentru

20. 11. 2019

Děti z prvního trojročí Montessori tříd navštívily Ekocentrum v Oldřichově v Hájích, kde na ně čekalo vánoční povídání a tvoření dřevěných ozdob a vánočních přání. Společně si sehrály také scénku o putování Marie a Josefa a narození Ježíška.

Kurz sebeobrany

14. 10. 2019

V rámci tělesné výchovy se třeťáčci z Montessori tříd zúčastnili ukázky kurzu sebeobrany. Děti si pod profesionálním vedením trenéra vyzkoušely, jak se ubránit a co udělat pro to, aby se protivníkovi vytrhly a zvládly včas utéct.