Kulinářský projekt v Montessori

Sedmáci a osmáci ze třetího trojročí mají za sebou jeden ze svých velkých projektů trvající čtyři týdny. Vznikly tak 4 skupinky a jejich úkolem bylo sestavit jídelníček s jedním hlavním chodem a polévkou nebo dezertem. Každá skupinka měla zadáno uvařit dva hlavní chody vegetariánské a dva masité, polévka s dezertem vhodně prostřídat a každá skupinka vařila celkem 4x pro všechny zúčastněné.

Toaleta a dřez - to vážně není koš!

Nadační fond Severočeská voda připravil pro žáky školní družiny soutěž s názvem Toaleta a dřez - to vážně není koš! Soutěž si klade za cíl prohloubit znalosti o tom, co do kanalizace nepatří, již u malých dětí. Jen při dodržování těchto pravidel nebude docházet k ucpání kanalizačního systému, potažmo ke znečištění vodních toků a přírody kolem nás. Úkolem soutěžících žáků bylo jakoukoliv výtvarnou technikou doplnit zaslané leporelo.

Konstruktivismus

Letošní výtvarný kroužek je zaměřený na moderní umění. Tentokrát jsme si vyzkoušeli KONSTRUKTIVISMUS, který se objevuje jak v malířství, sochařatví, ale i architektuře. Má pobobu geometrické abstrakce a zdůrazňoval technickou dokonalost a krásu hmoty. Odmítal zdobení a luxus. Základem tohoto směru jsou přímky, křivky v prostoru, plochy a kružnice.

Návštěva Severočeského muzea v Liberci

S výtvarným kroužkem jsem navštívili doprovodný program a výstavu v Severočeském muzeu s názvem Za hranice  animace - Voděná loutka v českém filmu. Společně jsme si v ateliéru vytvořili marionety a zahráli si s nimi krátké divadlo.

Ozobotí aréna

Robot? Ozobot? Aréna? Programování? Ano, to vše lze zakomponovat do hodin informatiky. Děti z druhého trojročí si tak v dlouhodobém projektu vyzkoušely, jak si lze s pomocí fantazie, barevných kódů i s programovacím nástrojem vytvořit svůj vlastní svět, v němž byly jeho architekty.