Rychlo-skica! (8.D)

19. 10. 2021

V rámci výtvarného progresu ve 3. trojročí (Montessori) si děti vyzkoušely tvorbu skici. Teoretický základ a praktické vychytávky vysvětloval sám jeden z žáků, jehož hobby je právě kresba.

Mapy kolem nás

12. 10. 2021

Třetí trojročí z montessori se zúčastnilo akce s názvem Mapy kolem nás, kterou zaštiťuje Liberecký kraj a své prostory již pravidelně poskytuje Krajská knihovna. Děti tak měly možnost seznámit se s řadou atraktivních technologií (např. 3D tisk), virtuální realitou či s pomocí kreativity a důvtipu řešily i "únikovku".

Fialová třída: Reichenberg v Muzeu

08. 09. 2021

Výstava o historii Liberce byla poučná i zajímavá. Modely starých domů, významné osobnosti... V druhé části exkurze jsme přímo na náměstí Eduarda Beneše obcházeli půdorys staré radnice, srovnávali, jak to v centru radnice vypadalo tenkrát a co z té staré doby přetrvalo dodnes. Některé budovy tu máme opravdu krásné.

Přechod Jizerských hor

02. 09. 2021

Nový školní rok začali sedmáci a osmáci z Montessori tříd přechodem Jizerských hor. Ve čtvrtek dopoledne jsme se vydali ze Smědavy, přes Kristiánov a kolem přehrady Josefův důl.

Červená pomoc Nepálu

22. 06. 2021

Jsme červená Montessori třída ze Základní školy, ul. 5. května z Liberce. Rozhodli jsme se pro podporu dětského domova v Nepálu ve městě Káthmándú. Podpoříme dítě formou adopce na dálku skrze neziskovou organizaci Thao.