FLL Praha 2019/2020 Výzkumný úkol VÍTĚZSTVÍ

Datum akce
30. 11. 2019

Celá akce se počítá, my víme, ale tohle je neočekávané vítězství v sekci Nejlepší výzkumný úkol "PETERKA park", který jsme  přihlásili i do akce Magistrátu města Liberec - Tvoříme Liberec - jedná se o projekt, který je financován z participativního rozpočtu města Liberec. Občané Liberce mohou podávat návrhy na zlepšení opravdu čehokoli ve městě Liberec. Náš tým tuto nabídku objevil a hned se ji chopil. Rozhodli jsme se najít prostor a změnit ho pro nejen puberťáky, ale pro širokou veřejnost bez rozdílu věku. Jednalo by se o park mezi ulicí Klášterní a Jablonecká, protože nikde v blízkosti centra není místo pro sport a odpočinek. Lidé by tu našli hřiště, kde by se hrál fotbal, florbal a basketbal, workout, kde by si protáhli svá těla, klidovou zónu, kde by si zahráli stolní hry a přečetli knihu. Místo, kde se dá zahrát stolní tenis, "sperejerskou" zeď, kde je dovoleno sprejovat a minidirtpark, kde by se vyřádili na kolech. A proč PETERKA park, na počest libereckého rodáka pana Františka Peterky - Krakonoše z Krkonošských pohádek, který celý život miloval pohyb a sport.

Podali jsem návrh, teď jen přesvědčit občany města, aby pro nás v březnu hlasovali a vytvoří se místo, které bude sloužit všem a přinese spousty zábavy, uvolnění a radosti.

Fotografie v příloze jsou jen návrhy, které vytvořily Matyáš Adamec, Matěj Emmer a Petr Mácha.

20191130_Vítězství