Kulinářská výzva 7.D (Montessori)

Datum akce
11. 09. 2020

V tomto školním roce nebude blok vaření pro 7.D (Montessori) rozhodně nudnou záležitostí. Společně s kolegyní Bárou Macháčovou jsme dětem v jejich premiéře dali zcela volný prostor, aby ukázaly, co v nich je. A že toho bylo! Libovolně se rozdělily do pracovních týmů, vybraly recept a stanovily svůj rozpočet. A výsledek? Na finální servisový stůl dorazil například výtečný řízek s bramborem, sushi, boloňské špagety či tortilly a další pochutiny (na fotkách vidíte sami).
Po těchto výkonech bylo jasné, že si naše kuchařky a kuchaři zaslouží povýšit, a tak jako symbolické povýšení získal každý svou vlastní kuchařskou zástěru. (Tímto mockrát děkujeme Bářině babičce, paní Bursíkové, která nám zástěry ušila.)
V dalším pokračování našeho kulinářství rozšíříme přesah vaření i do jiných odvětví – propojíme ho s matematikou (např. převody jednotek), finanční gramotností (bude vždy naplňován určitý rozpočet či další kalkulace), historií daných surovin a jejich výskyt, atd. Bude tak vždy vytvářen komplexní projekt, který dává dětem smysl, a zcela přirozeně tak získávají dovednosti a tolik ceněné kompetence.

Kulinářská výzva 7.D (Montessori)