Tři Montessori třídy se zapojily do akce ochránců zvířat

Vydáno: 09.07.2019 Autor: admin

Tři Montessori třídy se zapojily do akce ochránců zvířat, kterou pořádalo ZOO Liberec a nadační fond CCBC (Česká koalice pro ochranu biodiverzity). Smyslem bylo informovat veřejnost o ohrožených druzích zvířat a získat finanční příspěvky. Středobodem zájmu byl primát outloň váhavý, sloni ve střední Africe a zpěvní ptáci z jihovýchodní Asie. Děti se připravovaly několik měsíců, měly na starosti výrobu upomínkových předmětů a přípravu „stánků“, v nichž pak během jednoho sobotního červnového dopoledne za pomoci rodičů svá dílka prodávaly a prezentovaly účel akce návštěvníkům ZOO. Zájem byl velký, výtěžek z akce přesáhl dvacet tisíc korun. Celá částka poputuje na transparentní účet nadačního fondu.

Montessori ochránci