Virtuální English Restaurant

Druhé trojročí spolu s anglickými lektory mělo v plánu uspořádat v březnu druhý ročník úspěšné akce „English Restaurant“. Děti začaly pracovat na pozvánkách a těšily se na domluvený workshop o etiketě stolování s lektorkou z řad našich rodičů, paní Myslikovjanovou (https://www.simyco.cz/). Situace se ale vyvinula zcela jinak a místo společně stráveného času v nové školní cvičné kuchyni se děti s lektory vídají pouze ve virtuálním prostoru…

I přes ztížené podmínky však i nadále probíhá spolupráce a vznikají společné projekty jako například Let´s cook! Jde o virtuálního náhradníka původně plánované Anglické restaurace (English Restaurant), jejímž cílem bylo vlastnoručně navařit, napéct a pohostit zákazníky z řad rodičů, sourozenců, kamarádů a učitelů – a to vše v angličtině.

V případě Let´s cook! si děti doma uvaří své oblíbené jídlo nebo upečou moučník, výsledek nafotí a fotku s receptem v angličtině sdílejí s ostatními v Google učebně. Ve virtuálním světě tak vzniká společná kuchařka s nápady, které snad v příštím školním roce společně ochutnáme na půdě školy!

 

Pokud chcete nahlédnout pod naši pokličku, přinášíme vám jeden z receptů:

Vanda´s snails with cinnamon

Ingredients:

1. 50 g of butter
2. 2 tea spoons of cinnamon
3. 3 table spoons of sugar
4. puff pastry

 

Direction:

1. Dissolve the butter in microwave oven.
2. Preheat oven to 175 °C.
3. Mix together dissolve butter, cinnamon and sugar.
4. Prepare puff pastry on table.
5. Coat puff pastry with blend ( butter, cinnamon and sugar) and roll together into roller.
6. The roller cut into small pieces.
7. Small pieces put on baking tray.
8. Bake for 25 minutes.
9. Taste it - Mňam

English Restaurant