Mapy kolem nás s 6.A a 6.B

Žáci z 6.A a 6.B se zúčastnili  9.ročníku akce Mapy kolem nás, kterou pořádá Liberecký kraj ve spolupráci KVK Liberec. Akce byla zaměřena na propagaci map, geografických informačních systémů, sběru dat i nových technologií, které s touto problematikou souvisí. Hravou a zábavnou formou se žáci seznámili s různými druhy a různým využitím map

Projekt Děti učí děti

Tři žáci loňské 4.A si během května a června společně připravovali pro své spolužáky hravé opakování z ČJ, M, VL, PŘV a AJ. Pracovali pravidelně na školních tabletech. Snažili se vymyslet a převést do grafické podoby takové úkoly, které by bavily i je samotné.  Už je tu 5. ročník a 13.9. přišel den, na který se připravovali.

Zeměpisná exkurze na Ještěd s 6.A

V rámci výuky zeměpisu vyrazili žáci 6.A na Ještěd. Hlavním cílem bylo nalézt označené průchody 15º poledníku v.d. a zdolat nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu Ještěd. Všichni vše zvládli a exkurzi si náramně užili.

Vyhodnocení ankety školy - My a víčka na PET lahvích

Najednou se u nás na škole i v domácnostech objevili víčka na PET lahvích, která nešla sundat a ani odtrhnout. Spoustě lidí to činilo problémy a začali se rozčilovat. Tak nás napadlo, jaký názor mají na připevněná víčka naši žáci a učitelé. Proto žáci ze 6.A Jirka a Matěj vytvořili anketu, kde se mohli všichni na naší škole vyjádřit k tomuto "problému".

Zeměpisná exkurze Smrk 7.B

Také 7.B vyrazila poznávat Jizerské hory a zdolat jejich nejvyšší vrchol Smrk. Start výpravy byl na Smědavě, cíl v Novém Městě pod Smrkem. Celá trasa měřila 13,5 km s převýšením 288 m. Žáci vše perfektně zvládli, poradili si s pracovním listem i náročným terénem při sestupu. Horám zdar! Další výprava je čeká do Lužických hor.

Čarovné bylinky

S začátkem léta se žáci 3.A vypravili vlakem do Dolánek do domu přírody. Zde na nás čekal program spojený s poznáváním bylinek, žáci se učili je poznat pohledem, po hmatu i po čuchu. Zalili a postarali se o bylinkovou zahrádku, natrhali si meduňku na sušení, ochutnávali čaj z mateřídoušky a na závěr si vyrobili i vlastní čajovou směs, kterou si mohli odvézt domů.

Výprava k pramenu Labe s 9.B

Výpravu k pramenu Labe absolvovali o týden později také zájemci z 9.B. Trasa opět vedla ze Sklářské Poruby přes Szrenicu a Tvarožník k pramenu Labe, zpět podél Mumlavy do Harrachova. Krkonoše mnohé okouzlily a plánují se sem určitě vrátit.

K pramenu Labe s 9.A

Na závěr výuky o České republice vyrazili deváťáci poznávat krásy Krkonoš a podívat se kde pramení naše největší řeka Labe. Na vlastní kůži zakusili změny počasí, které jsou v těchto horách velmi časté. Jejich trasa vedla ze Sklářské Poruby přes vodopády Kamienczyk a Szrenicu k prameni Labe. Odtud potom sestupovali podél Mumlavy do Harrachova.

6.A adoptovala rybičky z učebny chemie

Během dvou týdnů se dobrovolníci z 6.A několikrát sešli v odpoledních hodinách a vyčistili akvárium rybičkám v chemické laboratoři. Nyní už rybičky žijí v 6.A, kde se jim dostává nadstandardní pozornosti.

Práce s mikroskopem

Během probírání látky o ekosystému řek a potoků dostali čtvrťáci pozvání od pana učitele Zouzalíka z 2. stupně do učebny přírodopisu. Děti dvě vyučovací hodiny pracovaly s mikroskopem. Nejprve se s přístrojem seznamovaly a zkoušely pozorovat již hotové preparáty.