Keramický kroužek - Čarodějnice

Na keramickém kroužku jsme si připomněli blížící se pálení čarodějnic. Děti měly možnost si vyrobit čarodějnici nebo cokoliv podobné na toto téma. Žáci vytvořili strašidelné čarodějnice nebo čaroděje, klobouk nebo i pavučinu. Všem se čarodějnické výrobky povedly.

Keramický kroužek - Velikonoce

Velikonoce se blíží, a tak jsme si je připomněli i na keramickém kroužku. Děti dostaly za úkol vytvořit výrobek na téma Velikonoce, následně se pustily do práce. Někteří žáci vyrobili velikonoční zajíčky nebo slepičky. Někdo zase zkusil pomlázku či košíček s velikonočními vajíčky.

Keramický kroužek - hrníčky

Na keramickém kroužku si děti vyzkoušely, jak jim půjde výroba hrníčků a skleniček. Nejprve si žáci mezi sebou řekli, jestli už někdy hrníčky tvořili nebo zda je to pro ně poprvé. I když většina dětí hrníček vyráběla prvně, tak se jim výrobky velmi povedly. Teď už hrníčky jen čekají na nějaký dobrý nápoj.

Keramický kroužek - Valentýn

Dnes byl svátek zamilovaných a tento svátek jsme si připomněli i na keramickém kroužku. Děti si nejprve mezi sebou řekly, jaké by chtěly vyrobit dárečky k Valentýnu a jak budou tento svátek slavit. Pak se všichni žáci společně pustili do práce. Děti vytvořily plno zajímavých výrobků - srdíčka, přáníčko, misky ve tvaru srdíčka, květiny apod.

Keramici ve finále

Koncem dubna skončil další z kurzů keramiky pro dospělé, který má v naší škole již dlouholetou tradici. Vedle stálých členů letos přibylo také několik nových adeptů, kteří se odhodlali tvořit z hlíny. Dospěláci se opět zdokonalili ve své tvorbě a stále více pronikají do technik zdobení keramiky. Pochopili, že chtějí-li mít výrobek precizně naglazovaný, musí věnovat maximální pozornost jak míchání glazur, tak jejich nanášení na přežahlý střep.

Dospělí finišují

Již více jak 15 let fungují při škole keramické kurzy dospělých. Čas Vánoc je již tradičně spojen s výrobou vánoční keramiky a dárečků pro blízké. Měsíc prosinec se tedy nesl v duchu finišování na tvorbě a především glazování vytvořených děl. Letos byla v oblibě bílá barva. A při vší té uklidňující práci zbyl i čas na vánoční besídku, kdy dospěláci zavzpomínali na školní léta.

Keramické kurzy pro dospělé

Již patnáctým rokem běží v naší škole kurzy keramiky pro dospělé. Každé úterý ve večerních hodinách se schází parta nadšenců, které baví tvořit z hlíny. Manuální tvorba má nejen relaxační účinky, ale přináší také radost z vytvořených děl.