Dílny ve školním roce 2018/2019

Datum akce
02. 03. 2019

Letošní výuka ve školních dílnách byla ovlivněna chystanou přestavbou školy. Od října, kdy jsme se o stěhování dozvěděli, museli žáci 6. a 7. tříd "šturmovat", aby stihli vyrobit připravená díla. Šesťáci vyráběli hlavolamy - kostku Soma a Hanojskou věž, obojí ze dřeva. Učili se tak řezat, brousit, pilovat, lepit, natírat...ale také dodržovat bezpečnost při práci, uklízet si po sobě. Chlapci v sedmé třídě vyráběli dřevěnou stoličku, tedy náročnější výrobek, kterému spěch opravdu neprospěl. Přesto všichni zvládli dokončit dílo v poslední hodině výuky. Ale jistě je některým z nich líto, že spěchali, protože by si mohli více vyhrát s úpravou jednotlivých dílů. A dívky sedmačky se věnovaly ženským pracem - pletly košíky z pedigu, ke kterým si vytvořily keramická dna. Stejně tak si vyrobily keramické misky, ke kterým "upletly" technikou macramé závěsy ze sisálu. A co čeká žáky při pracovních činnostech ve zbylých měsících, kdy se musíme přemístit do Vesce a nebudeme mít žádné zázemí dílen? Šesťáci se budou věnovat pěstitelským činnostem, bohužel pouze teoreticky. Stejně tak zabrousí do teorie o dřevě chlapci sedmáci. Na ty pak čeká novinka, stavění modelů ze stavebnice Merkur. Jenom práci dívek ze sedmých tříd stěhování neovlivní, jelikož si vyzkouší náročnější postupy techniky macramé a rovněž si upletou "náramky přátelství". K tomu vybavení dílen nepotřebují. Ať se dílo daří.

dílny