Dny GIS 2019

Datum akce
15. 10. 2019

Dne 15. října 2019 se vypravila třída 6.A do liberecké knihovny, aby se zúčastnila výtvarné soutěže pořádané v rámci akce Dny GIS. Školy, které se do soutěže letos zapojily, dostaly za úkol vytvořit mapu existence planety Země. Naši šestáci měli výtvarně zpracovat období druhohor. Na soutěž se připravovali již ve škole, kdy malovali dinosaury v druhohorní přírodě. V knihovně však byla malba o to těžší, že obrázky dětí na sebe musely vzájemně navazovat a navíc nebylo na tvorbu tolik času, jako ve škole. Za to se ale dětem věnoval opravdický malíř, pan Václav Kovář, který vlastní výtvarný ateliér v Liberci. Zvolenou technikou byla akvarelová malba anilinovými barvami. Děti se za svou tvorbu nemusí stydět, jelikož obstály v konkurenci dalších libereckých škol.

GIS