Lyžařský výcvik 2019

Datum akce
05. 02. 2019

A je to tady, odstranili jsme technické problémy s připojením a ozýváme se z hor. Je tu krásně vážení rodiče, mraky sněhu, šikovné děti, úsměv ve tváři. Sjezdaři se první den rozdělili dle svých pohybových dovedností na lyžích do dvou skupin. Zdatnější sjezdaři dnes již zdolávali sjezdovky na Černé hoře a užívali si prosluněná panoramata okolních hor. Všech osm sjezdařů se zdatně vypořádalo s místy zledovatělou tratí a každou jízdou zlepšovalo své lyžařské umění. Druhé družstvo na mírnějším svahu Zákoutí trénovalo dle metodické řady základy sjezdového lyžování - plužení, jízdu šikmo svahem, přenášení váhy, jízdu bez holí a základní sjezdový oblouk.

Běžkaři vyrazili v pondělí do bílé stopy na místní stadion. Zde mnozí zjistili, že běh na lyžích není chůze. A hned začali pilovat udržování rovnováhy, pocit skluzu, koordinaci paží a nohou. Lektor několikrát odběhl do místních půjčoven lyží, aby doplnil či vyměnil výzbroj některých běžkařů. V závěru dne nacvičovali frekventanti výstup do svahu a sjezd v pluhu. Druhý den ráno se běžkaři rozdělili do dvou skupin a projeli si místní běžkařské okruhy. Zdatně cvičili dvoudobý běh střídavý, soupažný jednodobý a zdolávali terénní nerovnosti. Pádů bylo přehršle, ale ani modřiny nadšení nepokazily.

Program výcviku je nabitý, první večer se žáci proškolili v mazání lyží. Druhý večer byl věnován historii lyžování s videoukázkami ze ZOH, připomenutí si našich, zejména současných olympijských medailistů, a poté zakončen hrou Riskuj. Zatím zdravíme SKOOOOOOL!!!

lyžák