Merkur v pracovních činnostech

Také v letošním roce si sedmáci "hrají" s Merkurem. K úvodnímu seznámení s českou stavebnicí jim musely stačit dvě vyučovací hodiny. V následující dvouhodinovce již měli postavit funkční model dopravního prostředku propojený s elektromotorem. Chlapci velmi záhy zjistili, že je u toho potřeba myslet, mít šikovné ruce, konstrukční nápady a hlavně, že času je málo. Několik nezdařených pokusů o rozjezd vozítka odradil málokoho. "Přeci to dokážeme!" A tak to má být. Pod rukama některých kluků vyrostla opravdu skvělá vozidla. A tím se s Merkurem rozloučili. Před stěhováním zpět do školy v ulici 5. května už je čeká jen exkurze k panu truhláři, aby si prohlédli zařízení soukromé truhlárny a dozvěděli se mimo jiné, jak se pro ně připravily díly stoličky, kterou budou od ledna vlastoručně vyrábět. Ať se dílo daří.

Merkur