Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Inspirace v galerii

image
6.června jsme byli na výstavě slovinského výtvarníka Milerada Krstice, který dělal animovaný film pro dospělé. Když jsme si popovídali s paní lektorkou, zkusili jsme si udělat vlastní filmový pás a rozpohybovat ho v kotouči. Potom jsme si vytvořili ruční papír a bylo to super. .

Čtěte dál

Land art

image
Využili jsme hezkého počasí a vyrazili jsme ven. 3.A se rozhodla se seznámit s fenoménem zvaný land art a vytvářeli umělecká díla s využitím přírodních materiálů. Byli na svá díla právem hrdí, rozhodně tomuto druhu tvorby dobře porozuměli. 

Čtěte dál

Básničkové leporelo

image
Děti ze 4. A navštívily v knihovně tvořivý program zaměřený na poezii. Během akce vedené paní knihovnicí  vystřídaly různorodé činnosti. Vybíraly si knihy podle dřívější znalosti autora a podle výtvarného pojetí obalu. Sestavovaly  pomíchané sloky básní v jeden celek, ilustrovaly vybranou báseň a tvořily leporelo.

Čtěte dál

Gratulujeme skvělým recitátorkám

image
V pátek 8.3. se ve Větrníku uskutečnilo okresní kolo dětské recitační přehlídky. Ve velké konkurenci téměř 50 recitátorů z okresu se dívkám z naší školy podařil nádherný úspěch. V 2. kategorii  žáků 4. - 5. tříd se mezi tři postupujícími dostala hned dvě děvčata z naší školy. Obě přesvědčila svým vnitřním souzněním s textem a výtečnou výslovností.

Čtěte dál

Děti čtou nevidomým dětem

image
Ve středu 14.2. 2024 se konal v obřadní síni liberecké radnice slavnostní křest CD a knihy v Braillově písmu pro nevidomé děti. Již potřetí se namlouvání vybrané knihy úspěšně zhostil jeden z našich žáků - Michael Drahý. V knize  "Medailon Emilky Horové" načetl jednu z hlavních postav - kamaráda vypravěčky, Slávka.

Čtěte dál

Školní kolo recitační soutěže na 1. stupni

image
Ve středu 7.2. se na 1. stupni konalo školní kolo recitační soutěže.  Účinkující, posluchači i porota prožili krásné odpoledne v mimořádně uvolněné a přátelské atmosféře. Recitátoři překvapili nápaditým výběrem textu a rozmanitým pojetím interpretace. Poslechli jsme si básně i humornou prózu.

Čtěte dál

Židovské muzeum v Praze

image
V pondělí 18.12. žáci 9.tříd navštívili Židovské muzeum v Praze. Zde měli objednaný program Hanin kufřík, který byl inspirován stejnojmennou knihou a osudy Hany Bradyové. V první části programu se žáci na základě pátrání v dobových dokumentech seznámili s osudy konkrétních židovských dětí z Protektorátu Čechy a Morava za 2.světové války.

Čtěte dál

Exkurze do pravěku s 6.A

image
Ve čtvrtek 14.12. se 6.A vypravila do Národního muzea na Exkurzi do pravěku. Komentovaná prohlídka nám přiblížila také svět trilobitů, belemnitů, amonitů. Viděli jsme jedinou kost dinosaura nalezenou na našem území a zjistili, že se k nám nejspíše dostala v zubech žraloka. Nebo že mamuti nemohli žit na sněhu, protože dvacet hodin denně žvýkali trávu.

Čtěte dál

Deváťáci Montessori ponořeni v žánrech

image
Deváťáci Montessori se dnes ponořili do prozkoumávání literárních žánrů. K dispozici jim byla celá Krajská knihovna. Hledali tituly, autory a hlavně ukázky textů, které jejich tvrzení doložily. Ke splnění všech úkolů jim pomohla i užitečná mobilní aplikace.

Když dějepis, tak v muzeu.

image
V muzeu je k vidění spousta věcí, jen je důležité vědět, co hledáte. Žáci 7.A dnes díky muzejním expozicím a vytvořeným pracovním materiálům zjišťovali, jak probíhá liturgický rok a jaká poselství nesou liturgické barvy. Vědí už, co je monstrance, jak vypadá kalich nebo ciborium. Zjistili také, že "mikulášská" čepice se oficiálně nazývá mitra a Madona není jen zpěvačka.

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1