Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Žáci 4.A na dopravním hřišti

image
Žáci 4.A v letošním školním roce navštěvují dopravní hřiště. Osvojí si tak pravidla silničního provozu a na vlastní kůži si vyzkouší lehčí i těžší křižovatky na kole. Na závěr se pokusí složit zkoušky k získání průkazu cyklisty.

Povedená sobota

image
V sobotu, 24. 9. 2022,  proběhla na naší školní zahradě milá komunitní akce pod taktovkou našeho školního parlamentu a paní učitelky Křenkové, FOOD FESTIVAL. Rodiče spolu se svými dětmi nachystali ochutnávky spousty jídel, sladkostí, nápojů a dalších dobrot, které pak na svých stáncích nabízeli dalším příchozím rodičům a příznivcům školy.

Pan Červený (Montessori)

image
V pátek dopoledne jsme zašli na nám. Dr. E. Beneše, kde je nově k vidění umělecký počin od výtvarníka Michala Trpáka. Nenechte si ujít Pana Červeného! Socha má tělo z ocele, hlavu ze skla a celá měří kolem 4,5 m. ​​Pan Červený se umí rozsvítit, a to pak každý vidí, jak posílá Liberci hubičku :)

Král snů - Dramacentrum

image
V pondělí 19.9. třeťáky navštívilo Dramacentrum se svým programem Král snů. Děti dramaticky ztvárňovaly postavy z příběhů. Dopoledne bylo plné zajímavých aktivit a vedlo u mnohých k hlubšímu zamyšlení.

Den s odpady 3.B

image
Ve středu 14.9. navštívila naše třída park v Budyšínské ulici. Zúčastnili jsme se tak akce, která měla za cíl seznámit děti formou hry s tím, jak se nakládá s odpady. Vyzkoušeli jsme si spoustu zajímavých aktivit a vyhráli spoustu cen.

Čtěte dál

Art Week Liberec (Montessori)

image
V rámci zářijové akce ART WEEK LIBEREC jsme navštívili Severočeské muzeum. S průvodcem jsme prošli zajímavosti, které se aktuálně nabízí k vidění. Týkalo se to věcí vystavených (sklo, porcelán), ale i těch interaktivních, které děti velmi zaujaly.

Turnaj v piškvorkách

image
V sobotu dne 17. 9. 2022 se koná Turnaj v piškvorkách, turnaj bude probíhat od 9:00 do 12:00 ve školní jídelně na budově 1. stupně. S sebou si přineste psací potřeby, chuť si zasoutěžit a dobrou náladu. Vstupovat se bude vchodem od tramvaje a otevřeno bude už od 8:45. Rodiče jsou vítáni, můžete přijít podpořit vaše děti.

Začínáme s informatikou

image
Třeťáčci přišli na první hodinu informatiky plni očekávání. Dozvěděli se na ní, co to vlastně ta informatika je. Vybarvili si omalovánky a díky spojení s technologií rozšířené reality jim obrázky v rukou doslova "obživly". Děti byly nadšené a z první hodiny informatiky si tak odnesly opravdu nevšední zážitek.

Navštívili nás šermíři!

image
Ve čtvrtek, 8. 9., navštívili první stupeň sportovci z šermířského klubu, aby dětem blíže představili tento sport. Na začátku si všichni vyslechli krátký výklad trenéra Martina a zhlédli souboj opravdových šermířek. Jedna z nich, Kája, je žákyní osmého ročníku naší školy.

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1