Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Ozobotí puzzle

image
První rok s informatikou zakončili třeťáčci skládáním dráhy pro ozoboty. Barevnými kódy řešili přejezdy křižovatek a návštěvu zvířátek. Do své dráhy nakonec přidali i speciální dílky s rozšířenou realitou. Přes iPady si tak mohli prohlédnout a poslechnout například hudební nástroje či různá zvířátka a prozkoumat i některé další objekty.

Čtěte dál

Návštěva hasičského sboru

image
Ve čtvrtek 13. června se děti z 2.B vydaly na prohlídku základny hasičů Libereckého kraje. Děti si vyzkoušely nejen části výstroje i výzbroje, ale prohlédly si také všechna vozidla a dokonce byly přítomné naléhavému telefonátu na tísňovou linku 112 a práci dispečerky. Děti si zopakovaly telefonní čísla zachraňující životy a dozvěděly se, jak je nebezpečné jejich zneužití.

Hudební nástroje na vlastní oči a uši

image
Naše škola pořádala akci nazvanou Hudební nástroje na vlastní oči a uši, kde hudebně nadaní žáci od druhé do deváté třídy spolu s paní učitelkou předvedli třeťákům, jak se hraje na různé druhy hudebních nástrojů a jak znějí. Během této akce měly děti možnost seznámit se s mnoha hudebními nástroji. Na vlastní oči a uši tak poznaly všechny druhy zobcových fléten, příčnou flétnu, fagot, hoboj, housle, violu, violoncello, kytaru a klavír.

Čtěte dál

Písek kolem nás (Montessori)

image
Tentokrát kroky naší výpravy  směřovaly do Ekocentra v Sedmihorkách. Jednalo se o vědeckou expedici po stopách písku (pískovce). Dozvěděli jsme se, kde se v Českém ráji písek vzal a seznámili se s různými oblastmi lidské činnosti, ve kterých se bez písku lidé neobejdou. Nechybělo prozkoumání vlastností pískovcových skal a využili jsme písek i na krásné obrazy.

Čtěte dál

Mravenčí stezka

image
Ve středu 12.června jsme se se 3.B vypravili na mravenčí stezku, která vede z Bedřichova na Královku. Do Bedřichova jsme dojeli autobusem a pak už pěšky až na Královku. Cestou jsme hledali dřevěná zvířátka a snažili jsme se všechna zapamatovat. Také jsme si předávali kolíčkového mravence.

Čtěte dál

Vyhodnocení ankety školy - My a víčka na PET lahvích

image
Najednou se u nás na škole i v domácnostech objevili víčka na PET lahvích, která nešla sundat a ani odtrhnout. Spoustě lidí to činilo problémy a začali se rozčilovat. Tak nás napadlo, jaký názor mají na připevněná víčka naši žáci a učitelé. Proto žáci ze 6.A Jirka a Matěj vytvořili anketu, kde se mohli všichni na naší škole vyjádřit k tomuto "problému".

Čtěte dál

Inspirace v galerii

image
6.června jsme byli na výstavě slovinského výtvarníka Milerada Krstice, který dělal animovaný film pro dospělé. Když jsme si popovídali s paní lektorkou, zkusili jsme si udělat vlastní filmový pás a rozpohybovat ho v kotouči. Potom jsme si vytvořili ruční papír a bylo to super. .

Čtěte dál

Reprezentace v krajském kole dopravní soutěže

image
Ve středu 5.6. 2024 proběhlo krajské kole v Soutěži mladých cyklistů v České Lípě. Tým postupující z okresního kola ve složení dvou chlapců z 6.A a dvou dívek z 5.B zabodoval i v krajském kole. Tým poprvé zastupující naší školu v této soutěži na krajské úrovni se umístil na 3. místě. 

Odměna za jarmark

image
V pondělí 10.6. si naši druháci vybrali odměnu za námahu při zářijovém Food festivalu. Za vydělané korunky si užili dopoledne plné zábavy v Nisa parku. Děkujeme rodičům, kteří se na festivalu podíleli.

Čarovné bylinky

image
S začátkem léta se žáci 3.A vypravili vlakem do Dolánek do domu přírody. Zde na nás čekal program spojený s poznáváním bylinek, žáci se učili je poznat pohledem, po hmatu i po čuchu. Zalili a postarali se o bylinkovou zahrádku, natrhali si meduňku na sušení, ochutnávali čaj z mateřídoušky a na závěr si vyrobili i vlastní čajovou směs, kterou si mohli odvézt domů.

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1