Jarní stezka

Jaro nám už pomalu začalo a tak jsme se ho i my, ve 3.B, rozhodli přivítat. Během jedné prvouky jsme prošli krátkou stezku na zahradě školy. Plnili jsme deset úkolů, poznávali jarní květiny a na závěr složili tajenku. Paní učitelka pak přečetla jarní kouzlo - zimo milá ať jsi pryč, dřív než řeknu - a děti zakřičely tajenku - petrklíč!

Noc s Andersenem v 5. B

I letos se 5. B připojila k akci Noc s Andersenem. Vybrali jsem si autora dětských knih Petra Síse a během večera jsme si přečetli a prožili jeho knihu Věra a Nicky. Děti se seznámily s příběhem Nicholase Wintona. Povídali jsme si o odvaze, o tom, jaké těžké muselo být opustit rodiče a začít život někde jinde.

Miniházená

Výběr dětí z 1. až 4. tříd se zúčastnil dalšího kola miniházené na ZŠ Dobiášova. Prvňáčkové byli úplně poprvé a předvedli se velmi dobře. Oba dva týmy zažily jak prohry, tak ale i výhry, a všichni odcházeli s dobrým pocitem. Již teď se těší na další kolo.

Nos s Andersenem v 1. A

V pátek 22.3. čekala děti z 1. A noc plná pohádek. Jelikož vstupenkou byla vlastní kniha, představili jsme si knížky, které si děti přinesly a proč. Následně jsme se seznámili s panem Andersenem a jeho nejznámější pohádkou Sněhová královna. Aby dětem nekručelo při literárním večeru v bříšku, upekly si v kuchyňce pizzu dle vlastních chutí.

Na Velikonoce máme napečeno

V Tyrkysové montessori třídě jsme napekli velikonoční perníčky a linecké, vše s velikonočními motivy. Těšíme se na naši velikonoční besídku, která nám odstartuje prázdniny.

Montessori třeťáci doplavali

Loučíme se s plaváním... liberecký bazén čeká rekonstrukce, a tak letošní třeťáci měli kurz plavání kratší než v minulých letech. I tak si ale vodní radovánky užívali naplno a na závěr dostali i vytoužené diplomy.

Trenéři ve škole- šerm

V rámci pohybové výchovy se děti z 1.A a 2.B po tři týdny seznamovaly s jedním z méně známých sportů. S paní trenérkou měly možnost nahlédnout do činností a aktivit sportovního šermu. Děti přijímaly nové zkušenosti s nadšením a všechna setkání si užívaly. Nyní se už velmi těší na další v řadě sportů, které si letos vyzkouší, na karate.

Předškoláci školáky

Ve středu 20.3. oslavily děti z MŠ Rosnička společně s dětmi z 2.B příchod jara. Předškoláci tak měli možnost usednout po boku dětí z druhé třídy do školní lavice v opravdové škole. S velkým kamarádem skládali z písmen slova, poznávali jarní květiny a také si zahráli na včelky. Přejme tedy budoucím prvňáčkům stejně vydařený nástup do prvních tříd.

Spring is here!

V Tyrkysové montessori třídě vítáme jaro i v rámci angličtiny. Děti pracují s pomůckami, které jim pomáhají vnímat názvy jarních květin nejenom v našem rodném jazyce, ale právě i anglicky.

Výprava do lesa

Březnové sluníčko vylákalo Tyrkysovou montessori třídu do lesa na výpravu. S sebou jsme měli dalekohledy a pozorovali jsme, jak se příroda probouzí po zimě. Viděli jsme veverky, ptáky a sledovali, jak se stromy chystají rozvinout své mladé listy.