Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Povedená sobota

image
V sobotu, 24. 9. 2022,  proběhla na naší školní zahradě milá komunitní akce pod taktovkou našeho školního parlamentu a paní učitelky Křenkové, FOOD FESTIVAL. Rodiče spolu se svými dětmi nachystali ochutnávky spousty jídel, sladkostí, nápojů a dalších dobrot, které pak na svých stáncích nabízeli dalším příchozím rodičům a příznivcům školy.

Preventivní programy v 7.B

image
Nový školní rok s sebou přinesl další důležitá témata, která je potřeba reflektovat v sedmých třídách s nástupem puberty. Aktivity zaměřené na prevenci rizikového chování a budování zdravého sebevědomí dětí se odehrávají nejen v hodinách Výchovy ke zdraví, v třídnických hodinách, ale také školu navštěvují různé organizace, jejichž lektoři s dětmi realizují preventivní programy.

Dramacentrum Bezejména v 7.A

image
Dne 22. 9. 2022 se třída 7.A účastnila programu Dramacentra Bezejména. ​​​​​​​Žáci se na tři hodiny stali herci, kteří předváděli scénky, tvořili živé obrazy, a zároveň se ocitali v tíživých životních situacích, které se snažili řešit.

Preventivní program v 7.A

image
Dne 16. 9. 2022 proběhl v 7.A preventivní program na téma Krása, kterého se zhostil preventista z organizace Maják. Nejprve žáci ztvárnili postavu, o které si myslí, že je krásná, poté se bavili o tématech jako je krása, vnitřní krása, nebo poruchy příjmu potravy.

Turnaj v piškvorkách

image
V sobotu dne 17. 9. 2022 se koná Turnaj v piškvorkách, turnaj bude probíhat od 9:00 do 12:00 ve školní jídelně na budově 1. stupně. S sebou si přineste psací potřeby, chuť si zasoutěžit a dobrou náladu. Vstupovat se bude vchodem od tramvaje a otevřeno bude už od 8:45. Rodiče jsou vítáni, můžete přijít podpořit vaše děti.

RoboSUMO v 8. třídách

image
RoboSUMO bylo pro osmáky herním ukončením výuky robotiky v rámci předmětu Design a konstrukce (PČ). Celý rok jsme v tomto předmětu pracovali s robotickými stavebnicemi LEGO Mindstorms EV3. Konstruovali jsme roboty a naučili jsme se je ovládat nejen aplikací na tabletu, ale hlavně sestavením programů s využitím senzorů.

Školní výlet 9.A

image
Deváťáci vyrazili na svůj poslední společný výlet do kempu u Komárovského rybníka v blízkosti Branžeže. Třídenní výlet byl plný cestování a putování úžasnou přírodou Českého ráje. Ve čtvrtek jsme navštívili gotický hrad Kost a ve volných chvílích sportovali.

8.A na raftech

image
Letos jsme na školní výlet nevyrazili na pěší túru, ale na vodu. Plavili jsme se z Malé Skály do Dolánek, a i když někteří drželi v ruce pádlo prvně, skvěle to zvládli.

6.A poznává okolí Liberce

image
Dne 21. 6. se 6.A vydala na cestu po okolí Liberce. Zamířili jsme na zříceninu hradu Hamrštejn a prozkoumali jsme i blízké okolí. Žáci byli nadšení především z transbordéru přes Lužickou Nisu, který jsme využili hned třikrát. Počasí nám přálo, tak jsme si mohli užít konec školního roku naplno.

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1