Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Návštěva u van Gogha

image
Pohnutý život velikána Vincenta van Gogha a jeho nesmrtelné dílo se staly tématem listopadových „výtvarek“ v 7. a 8. ročnících. Nizozemský malíř vytvořil v malém časovém intervalu deseti let 900 maleb a 1100 kreseb. Goghovo dílo bylo za jeho života takřka neznámé, prodala se jen jedna malba necelý rok před jeho smrtí.

Čtěte dál

Vánoční ozdoby

image
V rámci libereckého adventu jsme s Montessori růžovou třídou a Výtvarným kroužkem vyrobili tři vánoční ozdoby. Přispěli jsme tím k výzdobě stromu na Soukenném náměstí.

Mediální gramotnost

image
I 9.B se dnes seznámila s tématem mediální gramotnosti. Žáci pracovali s informacemi, rozlišovali mezi fakty a názory, snažili se rozklíčovat pravost fotografií a odhalit manipulaci.

Společně proti kyberšikaně

image
Kyberšikana je stále větším problémem, který může ovlivnit každého žáka. Proto je nezbytné, abychom nejenom hovořili o tomto problému, ale také podnikli kroky k jeho prevenci. Žáci šestého ročníku se nedávno účastnili několika preventivních programů zaměřených právě na toto palčivé téma.

Čtěte dál

Geometrie v 6. ročníku

image
Na závěr učiva osová souměrnost v šestých třídách jsme zkoušeli používat v praxi geometrické názvosloví. Žáci měli slovy přenést obrázek, poslední ze skupiny měl obrázek podle slovních pokynů nakreslit, narýsovat. Úkolu se zhostili dobře, sami posuďte na fotkách. 

Čtěte dál

První křižácké lodě vypluly v 7. A

image
Ve školních dílnách finišují žáci 7. tříd s výrobou křižáckých lodí, které jsou vyrobeny zcela z přírodních materiálů. Základním materiálem je dřevo, které museli žáci opracovat, slepit a natřít mořidlem a balakrylem. Posledním úkolem pro ně bylo ušít plachty, což byl asi nejtvrdší oříšek pro chlapce, kteří nikdy nedrželi v rukou jehlu a nit.

Čtěte dál

Příprava na přijímací zkoušky

image
CERMAT připravil pro všechny zájemce o přijetí na střední školy aplikaci TAU (Trénuj a uč se). Aplikace, která je zdarma, je určená k procvičování testů a úloh z matematiky a češtiny zadaných v minulých letech v rámci přijímacích zkoušek (5. ročník, 7. ročník, 9. ročník). Aplikace nabízí dva režimy:

Čtěte dál

Když dějepis, tak v muzeu.

image
V muzeu je k vidění spousta věcí, jen je důležité vědět, co hledáte. Žáci 7.A dnes díky muzejním expozicím a vytvořeným pracovním materiálům zjišťovali, jak probíhá liturgický rok a jaká poselství nesou liturgické barvy. Vědí už, co je monstrance, jak vypadá kalich nebo ciborium. Zjistili také, že "mikulášská" čepice se oficiálně nazývá mitra a Madona není jen zpěvačka.

Čtěte dál

Vernisáž Galerie na plotě

image
Srdečně Vás zveme na druhou vernisáž GALERIE NA PLOTĚ, která se uskuteční ve čtvrtek 30.11. v 16:00. Výstava potrvá do konce února.V tuto chvíli máme celkem 140 obrázků na téma SVĚTLO A TMA. Tento projekt vznikl v loňském školním roce. 

Čtěte dál

Návštěva z ruční papírny Papyrea

image
V rámci výtravného kroužku nás přijel navštívit papírník z ruční papírny Papyrea. Seznámili jsme se s výrobou ručního papíru (bílý, barevný a voňavý s kousky květin). Poté jsme si z nich vyráběli ručně šité sešity a obálky.

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1