Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Zeměpisná exkurze na Ještěd s 6.A

image
V rámci výuky zeměpisu vyrazili žáci 6.A na Ještěd. Hlavním cílem bylo nalézt označené průchody 15º poledníku v.d. a zdolat nejvyšší vrchol Ještědsko-kozákovského hřbetu Ještěd. Všichni vše zvládli a exkurzi si náramně užili.

Hudební nástroje na vlastní oči a uši

image
Naše škola pořádala akci nazvanou Hudební nástroje na vlastní oči a uši, kde hudebně nadaní žáci od druhé do deváté třídy spolu s paní učitelkou předvedli třeťákům, jak se hraje na různé druhy hudebních nástrojů a jak znějí. Během této akce měly děti možnost seznámit se s mnoha hudebními nástroji. Na vlastní oči a uši tak poznaly všechny druhy zobcových fléten, příčnou flétnu, fagot, hoboj, housle, violu, violoncello, kytaru a klavír.

Čtěte dál

Vyhodnocení ankety školy - My a víčka na PET lahvích

image
Najednou se u nás na škole i v domácnostech objevili víčka na PET lahvích, která nešla sundat a ani odtrhnout. Spoustě lidí to činilo problémy a začali se rozčilovat. Tak nás napadlo, jaký názor mají na připevněná víčka naši žáci a učitelé. Proto žáci ze 6.A Jirka a Matěj vytvořili anketu, kde se mohli všichni na naší škole vyjádřit k tomuto "problému".

Čtěte dál

Reprezentace v krajském kole dopravní soutěže

image
Ve středu 5.6. 2024 proběhlo krajské kole v Soutěži mladých cyklistů v České Lípě. Tým postupující z okresního kola ve složení dvou chlapců z 6.A a dvou dívek z 5.B zabodoval i v krajském kole. Tým poprvé zastupující naší školu v této soutěži na krajské úrovni se umístil na 3. místě. 

Francouzská Praha

image
V rámci hodin francouzského jazyka jsme si vyrazili s francouzštináři z 9.C do Prahy a navštívili jsme pár  důležitých míst spojených s Francií a její kulturou. Nejprve jsme navštívili Francouzský institut, kde jsme si prohlédli expozici o olympijských hrách a v místním knihkupectví jsme si prohlédli pár zajímavých publikací. Poté jsme se vydali občerstvit do francouzského pekařství a potěšili se čerstvými croissanty a dalšími delikatesami.

Čtěte dál

Zeměpisná exkurze Smrk 7.B

image
Také 7.B vyrazila poznávat Jizerské hory a zdolat jejich nejvyšší vrchol Smrk. Start výpravy byl na Smědavě, cíl v Novém Městě pod Smrkem. Celá trasa měřila 13,5 km s převýšením 288 m. Žáci vše perfektně zvládli, poradili si s pracovním listem i náročným terénem při sestupu. Horám zdar! Další výprava je čeká do Lužických hor.

Festival dětského čtenářství

image
Tradiční akci KVKL, Festival dětského čtenářství, jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít. 7.A využila nabídky hned dvou workshopů. První byl zaměřen na oblíbené manga komiksy. Dozvěděli jsem se spoustu informací o jejich zpracování, historii i tématech. V pátek pak žáci vyrazili na scénické čtení, které mnohé navnadilo k přečtení knihy I. Březinové Útěk Kryšpína N.

..za humny...je krásně

image
7.A vyrazila v rámci Dne dětí do přírody. Odhalila tak krásy Lužických hor, které se, kvůli nucené těžbě dřeva, obnažily a ukázaly pískovcové poklady. Trasa nás vedla kolem Kristýny, bývalého uhelného dolu, přes Českou bránu na Dolní Sedlo u Hrádku nad Nisou. Určitě jsme tady nebyli naposledy, protože stezek kolem skal je tu ještě víc než dost.

Výprava k pramenu Labe s 9.B

image
Výpravu k pramenu Labe absolvovali o týden později také zájemci z 9.B. Trasa opět vedla ze Sklářské Poruby přes Szrenicu a Tvarožník k pramenu Labe, zpět podél Mumlavy do Harrachova. Krkonoše mnohé okouzlily a plánují se sem určitě vrátit.

Sambové rytmy ve škole

image
V rámci festivalu Hudební mládeže ČR se u nás konal pořad s významným evropským perkcusionistou Milošem Vacíkem: "Všechny rytmy světa".  Hned dvakrát se tělocvična zaplnila návštěvníky, kteří si poslechli vyprávění o rytmických nástrojích z Afriky, Jižní Ameriky a Kuby. Nejzajímavější byla, samozřejmě, možnost si hru vyzkoušet.

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1