Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Sedmáci kreslí v plenéru

image
S nástupem hezkého počasí mohou žáci v rámci výtvarné výchovy vyrazit kreslit do plenéru. Tentokrát se vydali kreslit Severočeské muzeum a libereckou radnici. Obě krásné stavby totiž letos oslaví kulaté výročí. A nejen ony, ještě další liberecké stavby. Proto magistrát vyhlásil soutěž pro 2. stupeň základních škol, aby děti svými pracemi podpořili oslavy.

Čtěte dál

7.A objevila krásy Prahy

image
Dne 24. 5. jsme se vydali na exkurzi do Prahy. Viděli jsme orloj v pohybu, Karlův most, výměnu stráží na Pražském hradě, zabavili se v zrcadlovém muzeu na Petříně, šli jsme také kolem Národního divadla a zastavili se na Vyšehradě. Exkurzi jsme si výborně užili. Nadšeni byli především ti, kteří byli v Praze poprvé. 

Čtěte dál

Noc ve škole

image
V pátek 26. května se žáci třídy 7. B rozhodli přečkat noc ve škole. Sešli se v 18 hodin a hned se pustili do výběru pizzy, kterou si následně objednali. Než jídlo dorazilo, zahráli si oblíbenou vybíjenou. Po večeři je čekala netradiční prohlídka školy, kdy mohli nahlédnout do prostor, kam se běžně nepodívají. Překvapením byly krásné půdní prostory. Po prohlídce školy si žáci zahráli hry, které přispěly k dobré náladě.

Čtěte dál

Vystavujeme v Národní galerii v Praze

image
V období od 13. května až do 2. června 2023 probíhá v prostorách Korza Veletržního paláce Národní galerie Praha Trienále 17. celostátní přehlídky výtvarných prací dětí a mládeže. Je zde možné shlédnout to nejzajímavější z oblasti výtvarného oboru na území celé ČR. Přehlídka akcentuje koncepční a dlouhodobou práci výtvarných pedagogů všech stupňů a typů škol i mimoškolních zařízení, vedoucích zájmových kroužků a klubů, pedagogů volného času, lektorů a kurátorů muzeí.

Čtěte dál

Významné jubileum pana učitele

image
Na naší škole se stále něco děje. Dnes měl významné kulatiny pan učitel, Ing. Pavel Kos. "Jeho" 7.B se rozhodla k výročí důstojně postavit a uspořádat překvapení v podobě dvouhodinové oslavy. S jemnou pomocí asistentek a po 1,5 měsíci příprav se dnes uskutečnila nádherná oslava 60. narozenin pana učitele.

Čtěte dál

6.B - zeměpisná exkurze na Ještěd

image
Ve čtvrtek 18.5. se třída 6.B vydala v rámci zeměpisu na Ještěd. Cesta vedla z Horního Hanychova po modré turistické značce na Ještěd. Zpět se šlo po červené na Pláně pod Ještědem a dál po modré do cíle, který byl opět na konečné tramvaje v Horním Hanychově.

Čtěte dál

6.A se zeměpisem na Ještědu

image
Ve středu 17.5. absolvovali žáci 6.A zeměpisnou exkurzi na Ještěd. Z Horního Hanychova šli po modré turistické značce na Ještěd, zpět přes Pláně pod Ještědem. Cíl byl v Horním Hanychově na tramvajové zastávce. Celkem zvládli 8,8km s převýšením 492m. Po cestě sledovali turistické značky, vzdálenosti, počítali převýšení a hledali průsečíky 15. poledníku východní délky.

Čtěte dál

Galerie na plotě

image
Projekt GALERIE NA PLOTĚ vznikl z iniciativy tvořivých žáků ZŠ 5.května. Téma první výstavy, která potrvá do konce června, bylo VÍTÁNÍ JARA a každý z mladých výtvarníků se ho chopil různým způsobem, od čistě konkrétních výjevů, až po abstraktní vyjádření.

Čtěte dál

Seznámení s libereckou galerií

image
Seznámení s libereckou galerií bylo náplní květnové výtvarné výchovy v šestých třídách. Žáci se dozvěděli více o historii budovy lázní, prohlédli si prostory, kde kdysi býval plavecký bazén, seznámili se s uměleckým směrem secese. Poté zavítali do prostor, kde je umístěna stálá sbírka uměleckých děl, které městu Liberec věnoval sběratel a mecenáš Heinrich von Liebieg.

Čtěte dál

Happening osmáků v liberecké galerii

image
Žáci osmých tříd zavítali v rámci výtvarné výchovy do liberecké galerie, aby se zde seznámili s moderním, nejen českým, uměním. Hned v úvodu programu si prohlédli dočasnou výstavu Kódži Jamamury s názvem Čtyři oka mžiky, aby ji posléze porovnali se stálou sbírkou českého malířství.

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1