Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Hudební nástroje na vlastní oči a uši

image
Naše škola pořádala akci nazvanou Hudební nástroje na vlastní oči a uši, kde hudebně nadaní žáci od druhé do deváté třídy spolu s paní učitelkou předvedli třeťákům, jak se hraje na různé druhy hudebních nástrojů a jak znějí. Během této akce měly děti možnost seznámit se s mnoha hudebními nástroji. Na vlastní oči a uši tak poznaly všechny druhy zobcových fléten, příčnou flétnu, fagot, hoboj, housle, violu, violoncello, kytaru a klavír.

Čtěte dál

Inspirace v galerii

image
6.června jsme byli na výstavě slovinského výtvarníka Milerada Krstice, který dělal animovaný film pro dospělé. Když jsme si popovídali s paní lektorkou, zkusili jsme si udělat vlastní filmový pás a rozpohybovat ho v kotouči. Potom jsme si vytvořili ruční papír a bylo to super. .

Čtěte dál

Sambové rytmy ve škole

image
V rámci festivalu Hudební mládeže ČR se u nás konal pořad s významným evropským perkcusionistou Milošem Vacíkem: "Všechny rytmy světa".  Hned dvakrát se tělocvična zaplnila návštěvníky, kteří si poslechli vyprávění o rytmických nástrojích z Afriky, Jižní Ameriky a Kuby. Nejzajímavější byla, samozřejmě, možnost si hru vyzkoušet.

Čtěte dál

Učíme se tkát

image
V rámci pracovních činností v 7. třídě se v letošním roce učí dívky tkát na ručních stavech. Dívky si mohly utkat náramek na ruku nebo kobereček. Dle svého výběru volily vhodnou tloušťku vlny. A jako vždy při pracovních činnostech ve třídě zaznělo: „kdyby tak bylo více času“.

Čtěte dál

V sedmičkách truhlaříme

image
Tak jako každý rok vrcholí pracovní činnosti chlapců v sedmých třídách výrobou stoliček. Materiál chlapcům letos připravil pan truhlář Mirovský. Oni jej museli opracovat, řezat, pilovat, brousit, nakonec slepit díly do jednoho celku a natřít lazurou. Každá chyba je na stoličce poznat.

Čtěte dál

V šestkách oživli dinosauři

image
Novinkou ve výtvarné výchově v letošním roce bylo téma druhohor. Děti měli nejdříve za úkol namalovat dinosaura zasazeného do druhohorní krajiny. Musely tedy promyslet, jak dinosauři vypadali a v jaké přírodě žili. Kontury děti kreslily tenkým fixem, barvily anilinkami.

Čtěte dál

Jedeme do "Kraje"

image
Ve čtvrtek 16.5. 2024 proběhlo oblastní kolo Soutěže mladých cyklistů. Pro mladší kategorii byl školním kolem vybrán tým dvou žáků šesté třídy a dvou žákyň třídy páté, který se soutěže účastnil. Jako první jsme se snažili obstát při jízdách zručnosti. Čekaly na nás záludné překážky, které nás prozkoušely v dovednosti ježdění na kole

Čtěte dál

Land art

image
Využili jsme hezkého počasí a vyrazili jsme ven. 3.A se rozhodla se seznámit s fenoménem zvaný land art a vytvářeli umělecká díla s využitím přírodních materiálů. Byli na svá díla právem hrdí, rozhodně tomuto druhu tvorby dobře porozuměli. 

Čtěte dál

Ex libris

image
Na výtvarném kroužku nás navštívila grafička Sára Šidelářová, se kterou jsme si vytvářeli vlastní razítko na ex libris. 

Čtěte dál

Vernisáž Galerie na plotě

image
Srdečně Vás zveme na třetí vernisáž GALERIE NA PLOTĚ. Tento projekt vznikl v loňském školním roce. Výtvarná díla žáků, kteří se výtvarně angažovali v rámci školní družiny a výtvarné výchovy budou zdobit plot kolem budovy 1. prvního stupně ZŠ 5.května. Cílem projektu je poukázat na důležitost výtvarného projevu jako součást běžného života a obohatit jím kolemjdoucí.

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1