Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Žáci 4.A na dopravním hřišti

image
Žáci 4.A v letošním školním roce navštěvují dopravní hřiště. Osvojí si tak pravidla silničního provozu a na vlastní kůži si vyzkouší lehčí i těžší křižovatky na kole. Na závěr se pokusí složit zkoušky k získání průkazu cyklisty.

Malujeme ústy, nohou

image
Závěrečné hodiny výtvarné výchovy v osmých třídách a v 7. A proběhly ve veselém duchu. Děti si měly vyzkoušet, jaké je to malovat ústy či nohou. Mohly se vžít do dětí, které neměly to štěstí, že jsou zdravé a ochrnuly. Ale protože naše děti zdravé jsou, netradiční způsob nanášení barev na karton vyvolával na jejich rtech úsměv.

Čtěte dál

Školní výlet 7.B do Harrachova

image
V pondělí 13.6. se třída 7.B vydala vlakem na školní výlet do Harrachova. V plánu bylo dojít k Mumlavskému vodopádu, absolvovat exkurzi v Sklárně Harrachov a na závěr se projet na bobové dráze. Počasí nám sice moc nepřálo, ale v průběhu dne se umoudřilo a my jsme vše zvládli.

Čtěte dál

Návrh plakátu

image
Závěrečným dílem žáků 9. tříd se stal návrh plakátu. Tvorbě předcházel teoretický vstup, kde se žáci dozvěděli, k čemu plakát sloužil v minulosti a k čemu dnes, seznámili se s historií tvorby plakátů, představen jim byl otec moderního plakátu malíř Jules Chéret, "velikán" Henri de Toulouse-Lautrec a samozřejmě český malíř Alfons Maria Mucha.

Čtěte dál

Plenér a perspektiva

image
Plenér a perspektiva, dva nové pojmy, kterým se snažili porozumět žáci 7. B při výtvarné výchově. Nejdříve se vydali do historie výtvarného umění, aby se seznámili s počátky využívání perspektivy malíři, poté se dozvěděli, co je jedno, dvou a tříúběžníková perspektiva.

Čtěte dál

Učíme se tkát

image
Další novinku v letošních pracovních činnostech si vyzkoušely dívky ze 7. A, kdy se učily tkát na ručním stavu. Na první pohled lehká činnost se ukázala pro mnohé jako oříšek. Chvíli trvalo, než dívky pochopily, jak pracovat s osnovou, aby mohly pravidelně provlékat útek a nedělaly chyby.

Čtěte dál

Divoká zvířata

image
Divokými zvířaty se nechali inspirovat žáci šestých a sedmých tříd v hodinách výtvarné výchovy. Jejich cílem bylo namalovat zvířata temperovými barvami na velký formát A2, vsadit je do vhodného pozadí. Učili se tak nejen technice malby temperovými barvami, ale i kompozičním pravidlům.

Čtěte dál

Co nového v dílnách

image
Pracovní činnosti chlapců sedmých tříd finišují. V dílnách letos stihli chlapci dokončit hlavolamy kostky Soma, nově vytvořili hlavolamy Hanojské věže, někdo si vyrobil vařečku pro maminku a již se pustili do závěrečných děl.

Čtěte dál

Školní zahrádka se proměňuje

image
Děti ze šestých tříd se dočkaly změn na školním pozemku, kde probíhá praktická výuka pěstitelských činností. Proměna probíhá přímo za jejich účasti, kdy musí nasadit své fyzické síly a um. Podařilo se zakoupit vyvýšené záhony, které chlapci ze 7. B natřeli ochranným nátěrem.

Čtěte dál

String art

image
První květnovou středu se po půl druhé odpoledne začaly v dílně ozývat údery kladívek. Nebylo by to nic neobvyklého, kdyby u ponků neseděly dívky ze 7. B. Čekala je nová výzva v rámci pracovních činností a to vytvořit svůj první string art.

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1