Máme nové iPady!

V rámci projektu Spolupráce a inovace ZŠ nám byly pořízeny iPady. Používáme je pro zpestření výuky, při procvičování učiva, pro výuku cizích jazyků, informatiky i pro rozvoj kreativity. Zatím se s nimi seznamujeme a objevujeme spoustu výhod. Jednou z mnoha je i ta, že při používání různých programů či aplikací už nepotřebujeme vypisovat webové adresy, stačí vyfotit QR kód.

Předvánoční jazyková exkurze do Drážďan

V úterý 19. prosince jsme se s 29 žáky z třetího trojročí vydali na jazykovou exkurzi do německých Drážďan. Drážďany nás přivítaly příjemnou atmosférou a teplým počasím. V rámci exkurze jsme navštívili Drážďanskou ZOO, kde nás nejvíce překvapili volně lezoucí lenochodi. Drážďanská ZOO je jednou z osmi ZOO v Evropě, které chovají koaly

Osmisten vesmíru (Montessori)

Naše aktuální téma na hodinách angličtiny: VESMÍR. Vyrobili jsme osmistěny: EARTH, JUPITER, SATURN, URANUS, MARS, MERCURY, VENUS, NEPTUNE. ​​​Naučit se teď názvy planet v angličtině bude easy peasy lemon squeezy.

Rodilý mluvčí v 6.A

Žáci nejprve stavěli stavbu z barevných hranolů podle zadání, posléze si sami zkusili podobné instrukce zadávat. Učíme se odbourávat ostych z mluvení v cizím jazyce.

Policejní případy v AJ

8.B dnes prezentovala svoje policejní případy s hádankou pro obecenstvo. Vše v angličtině a s velkým úspěchem, žáci krásně procvičili nejen logické myšlení, ale i minulý čas průběhový.

All-in-one neboli vše v jednom

Co to máme ve 3.B?  Zařízení, které spojuje tablet a počítač do podoby přenosného dotykového displeje. Díky němu můžeme pracovat až v pětičlenné skupině všichni najednou. Nemusíme sedět jen v lavicích, můžeme si ho přenést kamkoliv po škole, kde potřebujeme tvořit.

Hudební angličtina nebo anglická hudebka?

V tomto týdnu jsme se s třeťáky dozvěděli, jak vypadá hudební výchova v britských školách. Došlo také samozřejmě ke srovnávání hudební výchovy u nás. Ze základních informací jsme zjistili, že v obou zemích stejně hrajeme na různé hudební nástroje. Nejdříve jsme se je naučili v obou jazycích pojmenovat.

Můj den anglicky

Žáci si procvičili základní slovesa v angličtině pomocí "kolečka / hodin". Měli vepsat do hodin jakou činnost provozují v různých časových intervalech. Většina to zvládla skvěle a zopakovali si tak základní slovesa anglicky. Někteří "hodiny" znázornili i barevně a s obrázky.