Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

6.B - zeměpisná exkurze na Ještěd

image
Ve čtvrtek 18.5. se třída 6.B vydala v rámci zeměpisu na Ještěd. Cesta vedla z Horního Hanychova po modré turistické značce na Ještěd. Zpět se šlo po červené na Pláně pod Ještědem a dál po modré do cíle, který byl opět na konečné tramvaje v Horním Hanychově.

Čtěte dál

6.A se zeměpisem na Ještědu

image
Ve středu 17.5. absolvovali žáci 6.A zeměpisnou exkurzi na Ještěd. Z Horního Hanychova šli po modré turistické značce na Ještěd, zpět přes Pláně pod Ještědem. Cíl byl v Horním Hanychově na tramvajové zastávce. Celkem zvládli 8,8km s převýšením 492m. Po cestě sledovali turistické značky, vzdálenosti, počítali převýšení a hledali průsečíky 15. poledníku východní délky.

Čtěte dál

Vlastnoručně od semínka ke květu

image
Už na jaře se žáci 3.A začali připravovat na květnový svátek matek. Během hodin prvouky, ve které se probírá rozmnožování rostlin, si množení rostlin vyzkoušeli hned dvěma způsoby. Nejprve množili rostlinu voděnku z řízků. Následně seli semena afrikánů.

Čtěte dál

Den Země

image
Náš domov, planeta Země. Ano, i Země má svůj vlastní svátek. Den Země se slaví 22. dubna ve více než 193 zemích světa. Poprvé se slavil roku 1970 a to v USA, ovšem v České republice se slaví až od roku 1990. Na tento den se konají jarmarky, soutěže, pochody, festivaly, koncerty a další akce.

Čtěte dál

Beseda s ekologem

image
Mezi děti z 3.A a B přišel během prvouky na besedu vzácný  a sympatický host: doc.RNDr.Petr Anděl, CSc., pedagog TUL. Žáci se dozvěděli, jak se chrání zvířata. Téma bylo pojato netradičně, zaměřilo se na ochranu zvěře před dopravním provozem. Kdo všechno využívá nadchody a podchody  nad a pod dálnicemi? Jak musí díla vypadat, aby se do nich živočichové nebáli vstoupit?

Čtěte dál

Zvířata v ohrožení

image
13.3. 2023 vyrazila 5.B na program do SEV Divizna nazvaný zvířata v ohrožení. Žáci se během téměř čtyřhodinového programu dozvěděli, v jakých biomech žijí různá zvířata, kde ve světě se tyto biomy nacházejí, hledali informace o zvířatech, faktorech, které je ohrožují i způsoby, jakými se mohou zvířata chránit.

Čtěte dál

Jak se množí rostliny?

image
V prvouce přichází důležité téma rostlin a děti ze 3.A učivo začaly praktickým úkolem. Každý si rozmnoží vlastní rostlinku Voděnku (Impatiens walleriana).  Vědí už co je řízkování, ale není nad skutečný zážitek. Svoji větvičku každý den pozorují a změny zaznamenávají do pozorovacího archu.

Čtěte dál

3.B a Roboti

image
3.B v rámci výuky navštívila v předposledním lednovém týdnu Iqpark a všichni jsme měli možnost vyzkoušet si během zajímavého dopoledne práci s roboty. Každý naučil svého robota základním povelům a popsal, k čemu všemu mohou být roboti lidem užiteční.

Čtěte dál

Laboratoř v IQ Parku

image
Třeťáci se v lednu vypravili do laboratoří v IQ Parku zkoumat své smysly. Během programu si nejprve povídali  s paní lektorkou o tom, jak vnímáme podněty z okolí a potom si zkoušeli připravené pokusy. Na jednotlivých stanovištích objevovali zákonitosti přenosu zvuku do lidského uch,  prostřednictvím speciálních brýlí zkoušeli, jak vidí hmyz

Čtěte dál

Páťáci v Praze

image
12.1. 2023 oba páté ročníky vyrazily do Prahy. Během dne jsme stihli navštívit spoustu věcí, byli jsme v planetáriu, kde se žáci seznámili s misí Voyager, dozvěděli se spoustu zajímavostí o vesmíru, vyzkoušeli si svou váhu na různých planetách apod. Poté jsme se procházkou přes pražskou Stromovku dostali až do Letenských sadů, kde jsme se podívali na vyhlídku na celé hlavní město.

Čtěte dál

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1