Na Velikonoce máme napečeno

V Tyrkysové montessori třídě jsme napekli velikonoční perníčky a linecké, vše s velikonočními motivy. Těšíme se na naši velikonoční besídku, která nám odstartuje prázdniny.

Montessori třeťáci doplavali

Loučíme se s plaváním... liberecký bazén čeká rekonstrukce, a tak letošní třeťáci měli kurz plavání kratší než v minulých letech. I tak si ale vodní radovánky užívali naplno a na závěr dostali i vytoužené diplomy.

Okresní kolo v basketbalu - skupina

Výběr chlapců 9.tříd s přehledem vyhrál svoji skupinu okresního kolo v basketbalu. Kluci naprosto jasně porazili výběry z ZŠ Dobiášova, z ZŠ Kaplického, z Podještědského gymnázia a také výběr pořádající školy ZŠ Aloisina výšina, Postoupili tak do finále, které se bude hrát 18.4. v hale Kord. Gratulujeme k postupu a děkujeme za reprezentaci školy.

Nová mapa – centrum Liberce a okolí

Spolek nám zakoupil tuto nádhernou mapu okolí Liberce, kterou jsme si na přání nechali zhotovit. Jako první zařadit mapu do výuky měli tu čest šesťáci. Nejprve hledali dopravní uzly, památky a s nimi spojená významná místa. Těch je v okolí centra Liberce hned několik.  Za zmínku určitě stojí radnice, muzeum ale i nemocnice, kasárna, Fügnerova.

Spring is here!

V Tyrkysové montessori třídě vítáme jaro i v rámci angličtiny. Děti pracují s pomůckami, které jim pomáhají vnímat názvy jarních květin nejenom v našem rodném jazyce, ale právě i anglicky.

Výprava do lesa

Březnové sluníčko vylákalo Tyrkysovou montessori třídu do lesa na výpravu. S sebou jsme měli dalekohledy a pozorovali jsme, jak se příroda probouzí po zimě. Viděli jsme veverky, ptáky a sledovali, jak se stromy chystají rozvinout své mladé listy.

Háčkování v červené třídě

Tento školní rok pracuje červená třída na svém „velkém projektu“. Jejich průvodkyně Martina oslovila paní Poláčkovou – maminku Adama, který červenou třídu navštěvuje, a domluvily spolu, že naučí děti háčkovat. Věnuje se totiž ve svém volném čase háčkování a na spolupráci s radostí kývla.

Pohyb, rytmus a zvuk v galerii

Galerii Lázně už děti dobře znají. Současná výstava umělce Josefa Baiera pro nás však byla velkým překvapením. Jedná se o sochy, které se s naší pomocí dokáží pohybovat, ale také vydávat všemožné zvuky. Líbila se nám možnost vyzkoušet si umění prakticky!

Živly v Montessori

Během poznávání neživé přírody nesmí chybět přírodní živly. S dětmi v Růžové třídě jsme si povídali o tom, v jakých podobách se vyskytují, k čemu jsou důležité, kdy mohou být nebezpečné. Ve skupinkách si děti také zkoušely výtvarně jeden živel vyjádřit. Nápadů bylo spoustu!

Den otevřených dveří v montessori třídách

Další úspěšný ročník „Den otevřených dveří“ na naší škole je za námi. Proběhl v sobotu 9.3. a tradičně se těšil velkému zájmu. Na naše montessori patro zavítali rodiče stávajících žáků, kteří tento den pojali jako možnost strávit spolu se svými dětmi příjemné dopoledne v respektujícím prostředí. Naši žáci převzali roli průvodců a své rodiče s velkým nadšením provázeli po třídách, které navštěvují.