Přejít k hlavnímu obsahu

www@zs5kveten.cz +420 606 076 420

Vánoční ozdoby

image
V rámci libereckého adventu jsme s Montessori růžovou třídou a Výtvarným kroužkem vyrobili tři vánoční ozdoby. Přispěli jsme tím k výzdobě stromu na Soukenném náměstí.

Preventivní program v montesssori

image
Tyrkysová třída na konci měsíce listopadu prožila dopoledne s preventivním programem, který pro nás uspořádalo Dramacentrum Bezejména. Cílem bylo posílit prosociální chování nejmladších školáků a jejich schopnost empatie a vzájemného respektu k unikátnosti každého z nás.

Referáty o vesmíru

image
Tématem listopadu v prvním montessori trojročí byl v rámci celoročního bloku "neživá příroda" vesmír. Děti tvořily a prezentovaly referáty na témata spojená s vesmírem. Dozvěděli jsme se toho tolik díky knihám v naší Duhovce a díky projekcím zajímavých videí.

Čtěte dál

Deváťáci Montessori ponořeni v žánrech

image
Deváťáci Montessori se dnes ponořili do prozkoumávání literárních žánrů. K dispozici jim byla celá Krajská knihovna. Hledali tituly, autory a hlavně ukázky textů, které jejich tvrzení doložily. Ke splnění všech úkolů jim pomohla i užitečná mobilní aplikace.

Vernisáž Galerie na plotě

image
Srdečně Vás zveme na druhou vernisáž GALERIE NA PLOTĚ, která se uskuteční ve čtvrtek 30.11. v 16:00. Výstava potrvá do konce února.V tuto chvíli máme celkem 140 obrázků na téma SVĚTLO A TMA. Tento projekt vznikl v loňském školním roce. 

Čtěte dál

Fialka v synagoze

image
V Liberci nedaleko naší školy se skrývá malý ale velmi zajímavý prostor. Zjistili jsme, že zhruba na stejném místě stála původní synagoga a jak vypadala. Prohlédli jsme si setkávací i modlitební prostor. Už víme, co je tóra a že se v ní ukazuje ukazovátkem ve tvaru ručičky a přetáčí se z jednoho stromu života na druhý zezadu dopředu. 

Návštěva židovské synagogy (Montessori)

image
Naskytla se nám možnost podívat se do židovské synagogy v Liberci. Synagoga je součástí Krajské vědecké knihovny ve městě. ​​​​​​​Měli jsme možnost prohlédnout si Tóru, která se zachovala z původní synagogy a prohlédnout si i symbolickou "zeď nářků" , která je postavena z kamenů, které sloužily jako základy synagogy původní. 

Osmisten vesmíru (Montessori)

image
Naše aktuální téma na hodinách angličtiny: VESMÍR. Vyrobili jsme osmistěny: EARTH, JUPITER, SATURN, URANUS, MARS, MERCURY, VENUS, NEPTUNE. ​​​Naučit se teď názvy planet v angličtině bude easy peasy lemon squeezy.

Návštěva Domova seniorů Františkov

image
Od listopadu se Montessori první trojročí zapojilo do nového projektu, který podporuje rozvíjení mezigeneračních vztahů. Navázali jsme pravidelnou spolupráci s Domovem seniorů Františkov. Prvním projektem bylo společné zpívání s doprovodem hudebních nástrojů. 

Návšteva Oblastní galerie Liberec

image
Minulý čtvrtek jsme navštívili s Montessori růžovou třídou novou výstavu v Oblastní galerii od Patrika Hábla s názvem Cesta do dalekého Horozemí. Sbíráme inspiraci pro odpolední tvoření.

O nás

Naše škola se nachází v centru města na dopravní obslužnosti, v každém ročníku má po dvou až třech třídách. Od roku 2014 jsou naší součástí i třídy s Montessori pedagogikou.

Adresa školy:

ZŠ Liberec, ul. 5. května 64/49, přísp. org.
ul. 5.května 64/49
460 01 Liberec 1

ID datové schránky: jq2mpc6

č.ú školy: 5448672/0800
č.ú. SRPŠ: 980914309/0800

Telefony:

1.stupeň: 734 234 102
2.stupeň: 606 076 420
Montessori: 778 541 451
Jídelna:   734 234 104
Družina:  734 234 105

Zřizovatel:

Město Liberec, nám. Dr. E.Beneše 1
460 59 Liberec 1